Obiectivul uriaş al lui Louis Munteanu, după ce a marcat în CFR – Poli Iaşi 2-1: „Nu am ce notă să îmi dau! Vreau să fac asta!”

Publicat: 5.10.2024, 21:27.
Actualizat: 5.10.2024, 23:20

Obiectivul uriaş al lui Louis Munteanu, după ce a marcat în CFR - Poli Iaşi 2-1

Neluţu Varga, în timpul unui meci la CFR Cluj/ Profimedia

Obiectivul uriaş al lui Louis Munteanu, după ce a marcat în CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1. Louis Munteanu a marcat 5 goluri pentru CFR Cluj în acest sezon.

Louis Munteanu a spus căşi doreşte să marcheze cât mai multe goluri în acest sezon pentru CFR Cluj şi să îşi ajute echipa să se bată la titlu.

Obiectivul uriaş al lui Louis Munteanu, după ce a marcat în CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1

„Suntem fericiţi că am reuşit să câştigăm din nou şi sper să o ţinem numai din victorii de acum. (Ce notă ţi-ai dat?) Nu am de ce să îmi dau o notă acum, trebuie să o ţin aşa, să muncesc în continuare şi cu siguranţă o să am evoluţii şi mai bine. Mereu e loc de mai bine.

Chiar mă simt bine, sunt fericit aici la Cluj şi sper să marchez cât mai multe goluri. Importantă e victoria, să ne calificăm în play-off. Când eşti la un club aşa mare, trebuie să câştigi fiecare meci. E bine că am răspuns acum şi suntem acolo în cărţi.

(Ce înseamnă un sezon reuşit?) Eu vreau să fiu mai bun de la an la an. Sper să marchez cât mai mult. Echipa este importantă, echipa produce şi eu trebuie să marchez cât mai mult„, a spus Louis Munteanu la digisport.ro.

CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1. Victorie dramatică pentru echipa lui Dan Petrescu. Louis Munteanu, decisiv

CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1. Victorie cu emoţii pentru echipa lui Dan Petrescu, care a terminat meciul în 10 oameni. Kamara a fost eliminat după ce l-a lovit cu cotul pe Todoroski.

Clujenii s-au desprins repede în meciul cu ieşenii. Mohammed Kamara a marcat în minutul 10, iar Louis Munteanu a înscris şi el, în minutul 16. Ieşenii au replicat prin ocaziile lui Kamberi (min. 33), Alin Roman (min. 35) sau Valentin Gheorghe (min. 40), pentru ca în minutul 43 Samayoa să înscrie, însă golul a fost anulat pentru ofsaid.

Oaspeţii au încercat să înscrie, dar nu au reuşit, în timp ce gazdele au rămas în zece, după eliminarea lui Mohammed Kamara, din minutul 76.  Bordeianu a transformat un penalty pentru ieşeni, în minutul 88, dar scorul final a fost CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1, prima victorie a formaţiei din Gruia după trei etape. Echipa lui Dan Petrescu este pe locul 3, cu 18 puncte, iar Poli Iaşi are 14 puncte şi este pe locul 8.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

0:16 6 oct.

„Invidioşi şi răutăcioşi!” Dorinel Munteanu îşi continuă „războiul” cu contestatarii şi după Oţelul – Universitatea Craiova 1-1

0:10 6 oct.

Dani Carvajal, accidentare groaznică în Real Madrid – Villarreal. A urlat de durere şi a plâns în hohote. Imagini dramatice

23:49

Costel Gâlcă, discurs rar în fotbalul românesc după remiza cu Oţelul: „Meritau să câştige! Ăsta e adevărul!”

23:29

Daniel Bîrligea, comparat de Gigi Becali cu Luis Suarez! Clauza pe care o are la FCSB: „Acum mă oftic că i-am pus numai atât”

23:23

Oțelul – Universitatea Craiova 1-1! Dorinel Munteanu și Costel Gâlcă s-au încurcat reciproc! Cum arată clasamentul

23:15

VIDEOSporting – Casa Pia 2-0. Golgheterul Gyokeres a făcut spectacol. Programul complet al etapei din Liga Portugal

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s 6 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales

4 zodii care vor fi de neoprit în luna octombrie 2024. Trec peste orice greutate

Nativii care își pot schimbă propriile vieți pe 5 octombrie 2024. Zodiile care vor străluci sub lumina reflectoarelor