Închide meniul
NEWS ALERT

OFCIAL | Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc, noii jucători de la FCSB! Pe ce perioadă au semnat şi ce numere şi-au ales după ce au plecat de la Farul lui Gică Hagi

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 august 2022, 12:06

Comentarii
OFCIAL | Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc, noii jucători de la FCSB! Pe ce perioadă au semnat şi ce numere şi-au ales după ce au plecat de la Farul lui Gică Hagi

Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc, prezentaţi de FCSB / Colaj Facebook FCSB

Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc sunt, oficial, noii jucători de la FCSB. Cei doi fotbalişti au fost transferaţi de Gigi Becali de la Farul lui Gică Hagi. Au fost deja prezentaţi de vicecampioana României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ambii au semnat contracte valabile pe cinci ani şi sunt gata să joace în această etapă a Ligii 1, în meciul CS Mioveni – FCSB. Sumele de transfer nu au fost anunţate.

Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc, noii jucători de la FCSB

Bine ai venit, Eduard Radaslavescu! FCSB anunță transferul lui Eduard Radaslavescu, de la Farul Constanța.

Mijlocașul în vârstă de 18 ani a semnat un contract valabil pentru următoarele cinci sezoane și va purta tricoul cu numărul 80. lubul nostru îi urează Bun Venit și să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roș-albastru!

Eduard Radaslavescu s-a născut la 30 iulie 2004, în Orșova. Este un produs 100% al Academiei Gheorghe Hagi și a debutat în prima ligă pe 17 octombrie 2021. Tânărul internațional a înscris primul său gol în primul eșalon al fotbalului românesc pe 9 aprilie 2022, într-o victorie a Farului pe terenul celor de la FC Argeș, scor 2-0“, a anunţat FCSB prin intermediul unui comunicat.

Reclamă
Reclamă

Şi celălalt jucător adus de la Gică Hagi, Radu Boboc a semnat contractul şi a fost prezentat la FCSB.

FCSB anunță transferul lui Radu Boboc, de la Farul Constanța. Fundașul lateral în vârstă de 23 ani va purta tricoul cu numărul 22. Clubul nostru îi urează Bun Venit și să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roș-albastru!

Reclamă

Radu Boboc s-a născut la 24 aprilie 1999, în Craiova. Este format de Academia Gheorghe Hagi și a debutat în prima ligă pe 22 iulie 2018, într-o partidă cu FC Dunărea Călărași. A adunat selecții la toate categoriile de loturi și a făcut parte din lotul României la Jocurile Olimpice de la Tokyo, din 2021“, au postat vicecampionii României.

Ilie Dumitrescu ştie care e marea lovitură dată de FCSB

Gigi Becali s-a dezlănţuit şi a anunţat că a făcut 4 transferuri în mai puţin de 24 de ore. Patronul lui FCSB i-a transferat pe Eduard Radaslavescu (18 ani), Radu Boboc (23 de ani), Marco Dulca (23 de ani) şi un alt jucător al cărui nume nu a fost făcut public. Ilie Dumitrescu l-a felicitat în direct pentru mutările surprinzătoare.

Chiar dacă Becali a plătit 1.7 milioane de euro pentru David Miculescu, fostul atacant al Generaţiei de Aur e convins că aducerea lui Eduard Radaslavescu este marea lovitură a verii dată de vicecampioana României.

Sezonul trecut, Radaslavescu a jucat în 24 de meciuri de campionat pentru Farul şi a reuşit un gol şi o pasă decisivă. A evoluat la naţionala României U19 şi U20.

Gigi, pe Radaslavescu cine ți l-a recomandat? E cel mai bun transfer pe care l-ai făcut în ultimii patru ani. Nu ştiu cine te-a învăţat, dar te felicit! Are cel mai mare potențial. Bravo! E cel mai bun transfer! Are fizic, are calitate.

Ai luat 3 milioane și te-ai orientat imediat în piață. Ai luat cei mai buni jucători din campionat. Ești calificat rău! Ce pot să zic, eşti calificat! Te miști bine, ce să faci„, a spus Ilie Dumitrescu la digisport.ro.

David Miculescu, Bogdan Rusu, Eduard Radaslavescu, Radu Boboc, Marco Dulca, Joonas Tamm, Rachid Bouhenna şi Joyskim Dawa sunt jucătorii transferaţi în această vară de FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:30
Vești bune pentru Cristi Chivu înainte de derby-ul cu AC Milan. O problemă a antrenorului român, rezolvată
9:54
“O singură echipă a încercat să joace fotbal”. Arsenal, făcută praf într-un discurs furibund de 15 minute
9:24
“Uitați-vă la mine. Joc mai puțin spre deloc”. Jucătorul care n-a ezitat să își spună oful după Craiova – CFR
8:59
Gică Hagi, anunț surprinzător. “Regele” nu merge la Turcia – România, barajul pentru Cupa Mondială
8:59
Revine Marele Circ! Lista campionilor mondiali la piloţi şi constructori, din Formula 1
8:50
Revine Serena Williams în tenis? Novak Djokovic: “Cred că da! Toată lumea îşi doreşte”
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 6 “Asta să-l întrebaţi pe Chivu!” Cesc Fabregas n-a stat pe gânduri după Como – Inter. “Mentalităţi diferite”
Citește și