Patru jucători de la FCSB, OUT din primul 11 după remiza cu CFR Cluj! Gigi Becali a făcut anunţul: „Greşeala mea!”

De Viviana Moraru
Publicat: 16.09.2024, 8:31

Patru jucători de la FCSB, OUT din primul 11 după remiza cu CFR Cluj | Anunţul lui Gigi Becali

Gigi Becali, în timpl unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali a anunţat că patru jucători de la FCSB sunt OUT din primul 11, după remiza cu CFR Cluj. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că nu Daniel Popa, David Miculescu, William Baeten şi Ionuţ Panţîru nu vor mai prinde echipa de start, în următorul meci.

FCSB a revenit de la 0-2 în derby-ul cu CFR Cluj şi a obţinut un punct. Joyskim Dawa şi Alexandru Băluţă au marcat pentru campioană, în timp ce pentru clujeni, Louis Munteanu a reuşit o „dublă”.

Gigi Becali a recunoscut că a greşit în momentul în care a ales să-l titularizeze pe Ionuţ Panţîru. Patronul roş-albaştrilor a transmis că îşi dorea să-i ofere încredere fundaşului, însă acesta nu va mai prinde primul 11, la următoarele meciuri.

Totodată, nici Daniel Popa, David Miculescu şi William Baeten nu vor mai juca din primul minut la FCSB. Popa nu a fost titular în duelul cu CFR Cluj, însă Gigi Becali se vede nevoit să facă schimbări în echipa de start pentru a-i face loc lui Daniel Bîrligea.

Octavian Popescu, cel introdus la pauza meciului cu CFR Cluj, va fi jucătorul care va respecta regula U21. Alexandru Băluţă, unul dintre marcatorii roş-albaştrilor de la Cluj, va reveni şi el în echipa de start.

Greșeala mea a fost cu Panțîru, pentru că vreau să-i dau încredere și am zis să joace. Băluță, n-ai cum, și-a câștigat dreptul de joc. Bîrligea apare și el, Tavi Popescu și el, că nu avem U21, cu Pantea nu prea ne descurcăm.

O să iasă David Miculescu, Popa, Baeten. Ștefănescu o să apuce și el în repriza a doua. Dacă dă gol, o să fie titular după aia”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Gigi Becali a efectuat patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB 2-2

După primele 45 de minute, echipa lui Dan Petrescu conducea cu 1-0, graţie golului marcat de Louis Munteanu.

Nemulţumit de jocul echipei sale în prima repriză, Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauză, în încercarea de a aduce ceva nou în jocul FCSB-ului.

Daniel Popa, Alex Băluţă, Valentin Creţu şi Tavi Popescu au fost jucătorii introduşi în debutul reprizei secunde. William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan şi Alexandru Pantea au fost jucătorii înlocuiţi după primele 45 de minute.

În ciuda celor patru schimbări, CFR Cluj a început decisă repriza secundă. Louis Munteanu, cel care a marcat şi primul gol al partidei, a majorat diferenţa după reuşita din minutul 49. Una dintre schimbări s-a dovedit a fi inspirată. FCSB a redus din diferenţă în minutul 59, prin Alex Băluţă. În cele din urmă, partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce Dawa a marcat şi el.

• AEK - Volos e azi, de la ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de la Singapore e în AntenaPLAY, în perioada 20-22 septembrie
  • Cine este mai voloros?

0:30

Andrei Raţiu a marcat pentru Rayo Vallecano în meciul cu Osasuna! Echipa internaţionalului român a câştigat cu 3-1

0:03

„O ruşine” Marius Şumudică şi-a făcut praf jucătorii după înfrângerea cu U Cluj: „Nu accept aşa ceva”! Le-a cerut scuze fanilor

23:58 16 sept.

Ioan Ovidiu Sabău, cu picioarele pe pământ după Rapid – U Cluj 0-2. Mesaj direct pentru jucători: „Să nu uităm!”

23:55 16 sept.

VIDEOEstrela – Boavista 2-2 a fost în AntenaPLAY. Nani a marcat în ultimul meci al etapei a 5-a din Liga Portugal

23:46 16 sept.

„A venit mama la mine şi mi-a adus caşcaval” Dan Nistor, replică fabuloasă după ce U Cluj s-a distanţat în fruntea clasamentului!

23:39 16 sept.

Cristi Săpunaru și-a turnat cenușă în cap după Rapid – U Cluj 0-2: „Am făcut-o de oaie!”

1 Foto„Până la stele şi dincolo de ele!” Soţia lui Alexandru Mitriţă, declaraţie superbă de dragoste direct de la meciul Românieis 2 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 3 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus 4 FotoCiprian Tătăruşanu şi-a anunţat retragerea! Mesaj emoţionant transmis de fostul portar al naţionalei: „Am dat totul din prima zi”s 5 FotoCum a apărut iubita lui David Popovici la Palatul Cotroceni, la ceremonia în care iubitul ei a fost decorat de Klaus Iohannis!s 6 FotoSportivii olimpici şi paralimpici români, decoraţi de Klaus Iohannis! Ce distincţii au primit David Popovici şi Mihaela Cambeis

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 16 septembrie 2024. Află dacă te numeri printre ele

Trăsături mai puțin cunoscute despre fiecare semn zodiacal. Ce secrete pot ascunde nativii