Promisiunea lui Billel Omrani, după Hermannstadt – FCSB 0-1: „Sper să dau pasă sau gol la fiecare meci! Voi fi cel mai fericit”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 22.01.2023, 23:01

Billel Omrani a marcat singurul gol al partidei

Hepta

Promisiunea lui Billel Omrani, după Hermannstadt – FCSB 0-1. Billel Omrani a fost eroul celor de la FCSB în partida cu Hermannstadt. Atacantul a marcat singurul gol al partidei în minutul 75.

Billel Omrani a marcat al doilea gol în Liga 1 pentru FCSB. Primul l-a reuşit anul trecut, în victoria cu Chindia lui Toni Petrea.

Promisiunea lui Billel Omrani, după Hermannstadt – FCSB 0-1

Sunt foarte fericit că am dat gol. Cea mai importantă e victoria. A fost un meci foarte complicat. Am vorbit cu Pintilii şi am zis să fac tot ce pot şi să fac diferenţa. Toată echipa s-a antrenat bine, am pierdut două meciuri amicale, dar aici contează să câştigăm. A fost greu să revin la sută la sută după o pauză de 4 luni. Am făcut un cantonament foarte bun, am alergat mult şi mă simt mult mai bine. Sper să continui aşa, la fiecare meci să dau assist sau să marchez şi o să fiu cel mai fericit., asta e cel mai important. Toată lumea ştie de ce am făcut asta. Între mine şi Edjouma e ceva. Jucam un joc şi am câştigat înainte de meci. Am câştigat 5 partide„, a spus Billel Omrani după Hermannstadt – FCSB 0-1.

Hermannstadt – FCSB 0-1! Debut cu dreptul în 2023 pentru trupa lui Leo Strizu

FCSB a debutat cu dreptul în 2023! Vicecampionii s-au impus pe terenul celor de la Hermannstdat, graţie golului marcat de Billel Omrani în minutul 75! Graţie victoriei de la Sibiu, trupa lui Leo Strizu a acumulat 41 de puncte, fiind la 3 puncte distanţă de CFR Cluj, şi la patru de liderul Farul!

Într-un meci care a început pe o ceaţă foarte deasă, Petrişor Petrescu a trimis balonul în bară, în minutul 53, însă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Bilel Omrani. Acesta a înscris în minutul 75, din pasa lui Florinel Coman, aducând victoria bucureştenilor.

La FCSB a debutat în meci oficial şi Deian Sorescu. FCSB se află pe poziţia a patra în clasament, cu 41 de puncte, la 4 puncte de liderul Farul.

8:02 30 de ani de la moartea lui Ayrton Senna. 1 mai, una dintre cele mai triste zile din istoria sportului mondial 0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo