Publicat: 23.04.2023, 22:31

Ștefan Târnovanu a fost inamicul numărul 1 în Giulești

Ștefan Târnovanu, inamicul numărul 1 în Giulești

Ştefan Târnovanu, într-un meci al lui FCSB / Hepta

Ștefan Târnovanu, inamicul numărul 1 în Giulești! Portarul de la FCSB a fost înjurat copios de fanii Rapidului în timpul derby-ului.

Atmosfera incendiară din Giulești a început încă dinainte de fluierul de start al meciului și a continuat ulterior.

Totul a plecat după ce portarul de la FCSB i-a atras atenția arbitrului în privința comportamentul fanilor prezenți pe stadionul Giulești.

Mai multe brichete au fost găsite în teren de goalkeeper-ul celor de la FCSB, care s-a dus imediat la „centralul” Horațiu Feșnic și l-a înștiințat. Galeria Rapidului a reacționat imediat, înjurându-l copios pe Ștefan Târnovanu.

Verdictul specialistului în privința faultului comis de Dragoș Grigore în Rapid-FCSB: „A pus în pericol integritatea jucătorului!”

Verdictul specialistului în privința faultului comis de Dragoș Grigore în Rapid-FCSB. Marius Avram a analizat faza din minutul 28, atunci când fundașul giuleștenilor a avut o intrare foarte dură la Andrea Compagno.

„Centralul” Horațiu Feșnic i-a acordat doar cartonaș galben, însă fostul arbitru consideră că măsura corectă ar fi fost arătarea cartonașului roșu, dat fiind atacul foarte dur al fundașului.

„Avem următoarele elemente: intenția de a face rău adversarului, locul unde îl atacă pe adversar, cu crampoanele, fără să joace mingea, punând în pericol integritatea jucătorului. La această fază se impunea direct cartonaș roșu”, a declarat Marius Avram, potrivit digisport.ro.

Nu a fost singurul moment tensionat al meciului. În startul meciului și Răzvan Onea a avut o intrare foarte dură la Florinel Coman și a primit „galben”, deși cei de la FCSB au cerut cartonașul roșu.

Florinel Coman, derapaj în Rapid – FCSB! A început să înjure după ce Horaţiu Feşnic nu i-a dat lui Alexandru Albu cartonaş galben

Florinel Coman a avut un derapaj grotesc în Rapid – FCSB. Cel mai în formă jucător de la echipa lui Elias Charalambous a cedat nervos în momentul în care Horaţiu Feşnic nu i-a acordat un cartonaş galben lui Alexandru Albu.

În minutul 43, Alexandru Albu a avut un duel dur cu Florinel Coman la mijlocul terenului. Horaţiu Feşnic a lăsat bine jocul să continue, însă în momentul în care mingea a ieşit în afara terenului, Coman i-a cerut să îl avertizeze pe Albu.

Refuzul lui Horaţiu Feşnic l-a enervat la culme pe Florinel Coman. Camerele TV l-au surprins pe Coman în timp ce adresa mai multe înjurături.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta