„Vă omor!” Imagini fabuloase cu Alex Mitriţă, după ce i-a oferit un assist genial lui Baiaram în Universitatea Craiova – Rapid

De Alex Masgras
Publicat: 30.03.2024, 22:40

Imagini fabuloase cu Alex Mitriţă, după ce i-a oferit un assist genial lui Baiaram în Universitatea Craiova - Rapid

Alex Mitriţă, în timpul meciului Universitatea Craiova - Rapid / Captură Digi Sport

Imagini fabuloase cu Alex Mitriţă au fost surprinse pe stadionul Ion Oblemenco, după ce i-a oferit un assist genial lui Baiaram în Universitatea Craiova – Rapid. Oltenii au restabilit egalitatea în minutul 59 al partidei de pe Ion Oblemenco cu Rapid. Ştefan Baiaram a înscris, după o pasă genială a lui Alex Mitriţă.

Jucătorii Craiovei au sărbătorit reuşita, după car e au mers repede la marginea terenului pentru a se hidrata. Alex Mitriţă, căpitanul echipei lui Ivaylo Petev, nu a ratat ocazia de a ţine un scurt „discurs motivator”.

Imediat după ce a pasat decisiv la golul lui Ştefan Baiaram, Alex Mitriţă a strigat la colegii săi „vă omor”, în încercarea de a-i motiva, după ce au restabilit egalitatea.

Alex Mitriţă şi-a băgat colegii în şedinţă / Captură Digi SportAlex Mitriţă şi-a băgat colegii în şedinţă / Captură Digi Sport
Alex Mitriţă şi-a băgat colegii în şedinţă / Captură Digi Sport

Universitatea Craiova era deja în inforioritate numerică atunci când a egalat, după ce Houri a văzut al doilea cartonaş galben. „Încurajarea” lui Mitriţă a funcţionat, deoarece Universitatea Craiova a obţinut o lovitură de la 11 metri prin Andrei Ivan câteva minute mai târziu.

În minutul 66, chiar Alex Mitriţă, căpitanul formaţiei din Bănie, l-a învins pe Aioani, iar Universitatea Craiova a preluat conducerea, în 10 oameni.

Fază controversată în Universitatea Craiova – Rapid cu Istvan Kovacs la centru

Fază controversată în Universitatea Craiova – Rapid cu Istvan Kovacs la centru! Înainte de eliminatrea jucătorului din tabăra gazdelor, centralul nu a văzut o fază care ar fi putut schimba soarta jocului.

Totul s-a întâmplat în primele minute ale reprizei secunde, iar momentul i-a șocat pe jucătorii din echipa lui Ivaylo Petev.

În minutul 50 al duelului de pe stadionul „Ion Oblemenco”, Iulian Cristea a fost protagonistul unei faze controversate, în careul celor de la Rapid.

După un atac al oltenilor, fundașul giuleștean și-a degajat balonul direct în mână. Jucătorii Craiovei au reacționat rapid, însă Istvan Kovacs nu a întors faza.

Mai apoi, giuleștenii au pornit pe contra atac, iar Houri a fost nevoit să îl țină pe Hasani, pentru ca acțiunea oaspeților să nu devină una periculoasă.

Istvan Kovacs l-a sancționat imediat pe Houri, care a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat, în timpul meciului din play-off-ul Ligii 1.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

8:34 Dan Petrescu, sfătuit să-l transfere pe jucătorul lui Dinamo, care a fost huiduit de fani la baraj: „Se ‘bate’ cu Deac!” 8:16 Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Dinamo după victoria de la baraj: „Nu înseamnă mult, mă aşteptam la altceva!” 20
23:46
Ioan Andone cere şi el plecarea lui Zeljko Kopic de la Dinamo: „Trebuie un antrenor român. Aş păstra doar 5 jucători”
20
23:26
„Vreţi să rămâneţi la Dinamo?” Zeljko Kopic, anunţ despre viitorul său după victoria cu Csikszereda: „Am 46 de ani, nu 60!”
20
23:20
VIDEOFinlanda – Danemarca 3-1 a fost în AntenaPLAY! Duel încins la Campionatul Mondial de hochei
20
23:11
Răzvan Lucescu şi-a dezvăluit clauza pe care o are în contractul cu PAOK! Ce a spus de interesul lui Beşiktaş
20
23:05
Palermo – Venezia 0-1, în AntenaPLAY. Eşec pentru echipa lui Nedelcearu, în turul semifinalelor play-off-ului pentru Serie A
20
23:01
Lotul Argentinei pentru Copa America 2024! Lionel Messi va împlini 37 de ani chiar la turneul final