„Vreau să distrugem adversarul!” Gigi Becali anunţă schimbări masive după derby-ul cu CFR Cluj: „Şi-au câştigat dreptul de joc”

De Alex Masgras
Publicat: 15.09.2024, 23:23

Gigi Becali anunţă schimbări masive după derby-ul cu CFR Cluj:

Gigi Becali anunţă schimbări masive după derby-ul cu CFR Cluj

Gigi Becali / Profimedia

Gigi Becali anunţă schimbări masive după derby-ul CFR Cluj – FCSB. Campioana României a încheiat la egalitate duelul din Gruia cu CFR Cluj, scor 2-2.

Echipa lui Dan Petrescu a condus cu 2-0, graţie golurilor marcate de Louis Munteanu. Alex Băluţă şi Dawa au marcat golurile care au împărţit punctele din Gruia.

Gigi Becali abia aşteaptă debutul lui Daniel Bărligea în tricoul lui FCSB. De asemenea, el a anunţat că Alex Băluţă şi Tavi Popescu şi-au câştigat postul de titulari după prestaţiile din repriza secundă de la Cluj şi a dezvăluit ce jucători vor rămâne pe bancă.

De asemenea, Gigi Becali vrea ca echipa sa să marcheze câte 4-5 goluri pe meci şi să învingă adversarele fără drept de apel:

„(n.r. Bîrligea intră din meciul următor?) Sigur că da. O să fie altceva. Eu cred că e mai bun. Louis Munteanu are execuţii. Bîrligea aleargă mai mult, e mai puternic.

Eu sunt mulţumit în această seară. În a doua repriză am jucat, ce să mai. Suntem în căutarea primului 11. Să vedem. Băluţă şi-a câştigat dreptul de joc. Bîrligea apare şi el. Tavi Popescu apare că nu avem U21 şi cu Pantea am văzut că nu prea ne descurcăm. O să iasă David Miculescu, Popa, Baeten. O să apuce şi Ştefănescu prin repriza a doua. Dacă dă un gol, meciul următor e titular.

La revedere cu doi închizători. Am văzut ce înseamnă Tănase la mijlocul terenului. Vreau să dăm câte 4-5 goluri, să distrugem adversarul. Să îl năucim”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

Gigi Becali a efectuat patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB 2-2

După primele 45 de minute, echipa lui Dan Petrescu conducea cu 1-0, graţie golului marcat de Louis Munteanu.

Nemulţumit de jocul echipei sale în prima repriză, Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauză, în încercarea de a aduce ceva nou în jocul FCSB-ului.

Daniel Popa, Alex Băluţă, Valentin Creţu şi Tavi Popescu au fost jucătorii introduşi în debutul reprizei secunde. William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan şi Alexandru Pantea au fost jucătorii înlocuiţi după primele 45 de minute.

În ciuda celor patru schimbări, CFR Cluj a început decisă repriza secundă. Louis Munteanu, cel care a marcat şi primul gol al partidei, a majorat diferenţa după reuşita din minutul 49. Una dintre schimbări s-a dovedit a fi inspirată. FCSB a redus din diferenţă în minutul 59, prin Alex Băluţă. În cele din urmă, partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce Dawa a marcat şi el.

• WTT Champions Macao 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 9 - 15 septembrie
  • Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului este în perioada 13 - 15 septembrie, live în AntenaPLAY
  • Cine este mai voloros?

23:55 15 sept.

Elias Charalambous trage un semnal de alarmă după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Trebuie să facem schimbări. E ceva ce nu ne convine”

23:49 15 sept.

Promisiunea lui Joyskim Dawa, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Vom reveni în campionat! Avem lot puternic, facem două echipe”

23:40 15 sept.

Dan Petrescu, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Nu ai voie să nu câştigi!” Despre Louis Munteanu: „Va avea o carieră minunată!”

23:38 15 sept.

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB 2-2: „Ştiu ei mai bine”. Ce a spus despre schimbare

23:25 15 sept.

„Te gândeşti să pleci de la FCSB?” Adrian Şut a răspuns fără să stea de gânduri: „La un moment, fiecare face asta!”

23:08 15 sept.

Prima reacţie a lui Gigi Becali, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Erau de bătut!” Jucătorul criticat: „Cu el a fost greşeala!”

1 Foto„Până la stele şi dincolo de ele!” Soţia lui Alexandru Mitriţă, declaraţie superbă de dragoste direct de la meciul Românieis 2 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 3 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus 4 FotoCiprian Tătăruşanu şi-a anunţat retragerea! Mesaj emoţionant transmis de fostul portar al naţionalei: „Am dat totul din prima zi”s 5 România – Lituania 3-1! Mircea Lucescu continuă seria perfectă pe banca naționalei! Mihăilă, Marin și Mitriță au făcut spectacols 6 FotoCum a apărut iubita lui David Popovici la Palatul Cotroceni, la ceremonia în care iubitul ei a fost decorat de Klaus Iohannis!s

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 16 septembrie 2024. Află dacă te numeri printre ele

Trăsături mai puțin cunoscute despre fiecare semn zodiacal. Ce secrete pot ascunde nativii