CSC 1599 Şelimbăr – CSA Steaua Bucureşti 3-2 | Echipa lui Daniel Opriţa, prima înfrângere a sezonului

De Alex Masgras
Publicat: 5.09.2023, 19:48

CSC 1599 Şelimbăr - CSA Steaua Bucureşti 3-2

Daniel Opriţa, antrenor Steaua Bucureşti / Profimedia

CSC 1599 Şelimbăr – CSA Steaua Bucureşti 3-2 | Echipa lui Daniel Opriţa a suferit prima înfrângere din acest sezon. Formaţia din Şelimbăr s-a impus pentru a cincea oară din tot atâtea meciuri în acest sezon din Liga 2 şi are 15 puncte.

De partea cealaltă, Steaua se află doar pe locul opt, cu şase puncte, după primele cinci etape ale sezonului.

CSC 1599 Şelimbăr – CSA Steaua Bucureşti 3-2 | Echipa lui Claudiu Niculescu, a cincea victorie la rând în Liga 2

CSC 1599 Şelimbăr are un început perfect de sezon în Liga 2. Echipa pregătită de Claudiu Niculescu a câştigat cu 3-2 partida cu CSA Steaua şi are 15 puncte după primele cinci etape ale sezonului.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 18, prin Bogdan Chipirliu, cel care a transformat de la 11 metri. Două minute mai târziu, Şelimbăr a restabilit egalitatea prin Rotund.

Imediat după pauză, în minutul 48, Năstăsie a adus-o pe Şelimbăr în avantaj, iar Monea a majorat diferenţa în minutul 64.

Finalul a fost cu echipa lui Daniel Opriţa în atac. În minutul 74, Vîrtej a redus din diferenţă, dar Steaua nu a mai reuşit să înscrie golul egalizator, ceea ce a dus la a cincea victorie consecutivă a celor de la Şelimbăr.

De cealaltă parte, echipa lui Daniel Opriţa a rămas cu o singură victorie în primele cinci etape din acest început de sezon. Steaua mai are trei rezultate de egalitate şi o înfrângere.

Etapa viitoare, CSC 1599 Şelimbăr va merge pe terenul celor de la CSM Slatina, în timp ce CSA Steaua va juca pe terenul celor de la Concordia Chiajna.

Echipe de start CSC 1599 Şelimbăr – CSA Steaua Bucureşti

CSC 1599 Șelimbăr: Al. Roșca – Palmeș, Natea, Lumbu, Fl. Mitrea, Panos, Tud. Călin, Schieb, I. Năstăsie, Rodri Hernando, Rotund

Rezerve: Mitrovic – Ct. Alexe, Al. Luca, Vînău, Mouasso, Monea, R. Crișan, Berisha, C. Soare

Antrenor: Claudiu Niculescu

CSA Steaua București: I. Pop – Dav. Maftei, Vîrtej, Beța, Dobrescu – Raicu, Rober Sierra, Topuzov, St. Drăghici – Boiciuc, Chipirliu

Rezerve: Frânculescu – Buziuc, Enceanu, Walace, C. Avram, Dav. Matei, Chunchukov, Mancuso, Ad. Ilie

Antrenor: Daniel Oprița

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

12:57 Mircea Lucescu, mesaj ferm atunci când a fost întrebat despre Rapid! Unde a fost surprins alături de Dan Şucu 12:39 Dinamo a primit o veste uriaşă înaintea meciului cu UTA! Ce a decis Comisia de Recurs 12:26 Câte bilete s-au vândut la FCSB – CFR Cluj! Arena Naţională, gata să „erupă” la meciul campionilor 12:23 FCSB, echipament special la meciul cu CFR Cluj: „Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat aşa” 11:49 FotoUnica fiică a lui Ion Ţiriac s-a fotografiat într-o ipostază rară! Cum a apărut Ioana în vacanţa din Namibia 11:42 Probleme pentru FIFA! Forul condus de Gianni Infantino, somat de sindicatul fotbaliştilor: „Este dincolo de saturaţie” 11:16 Borussia Dortmund poate câştiga mai mulţi bani dacă pierde cu Real Madrid! Situaţie incredibilă înaintea finalei Champions League 11:10 „Nu a vrut să fie antrenor la Rapid!” Variantă şoc după ce Marius Şumudică nu s-a înţeles cu Dan Şucu 10:29 Bogdan Lobonţ, făcut praf de fanii de la Rapid: „Nu e în sufletul nostru!” „Trădarea” antrenorului nu a fost nici acum iertată 10:23 Suedia – SUA LIVE VIDEO (21:20) în AntenaPLAY! Programul zilei de la Campionatul Mondial de hochei! Primele meciuri sunt la 17:20 Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției