FCU Craiova, victorie dramatică, obţinută în prelungiri, cu Dumbrăviţa! FC Voluntari a câştigat şi ea. Rezultatele etapei

De Bogdan Stănescu
Publicat: 17.08.2024, 13:26

FCU Craiova, victorie dramatică, obţinută în prelungiri, cu Dumbrăviţa!

Imagine din meciul Dumbrăviţa - FCU Craiova 1-2 / Facebook FCU Craiova

FCU Craiova a reuşit o victorie dramatică, obţinută în prelungiri, cu Dumbrăviţa! Jibril Ibrahim a marcat în minutul 90+2 şi a adus cele 3 puncte pentru echipa lui Adrian Mititelu.

FCU Craiova a deschis scorul în minutul 11, prin Vlad Popa, dar s-a văzut egalată în repriza secundă. Nicu Modan a marcat cu capul, pentru Dumbrăviţa, în minutul 63 al partidei.

FCU Craiova are 6 puncte din 3 etape disputate în acest sezon de Liga a 2-a. Echipa lui Mititelu ocupă locul 4 în clasament. FC Voluntari, care a retrogradat şi ea, ca FCU Craiova, din Liga 1 sezonul trecut, are 5 puncte după 3 jocuri în Liga 2.

Lider în Liga a 2-a este Csikszereda, cu 9 punte după 3 jocuri. Echipa din Miercurea Ciuc a disputat barajul cu Dinamo sezonul trecut. „Câinii” au câştigat cu 2-0 la general, după o „dublă” din tur a lui Dennis Politic.

• Marele Premiu al Ţărilor de Jos e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va reuşi Răzvan Lucescu să îşi apere titlul câştigat cu PAOK în Grecia?

9:32

Antrenorul lui LASK Linz, plin de încredere înaintea dublei cu FCSB: „Nu va trebui să ne temem”. Avertimsentul austriecilor

9:05

Antrenorul Parmei, categoric după remiza cu Fiorentina: „Este evident”. De ce i-a schimbat pe Dennis Man şi Valentin Mihăilă

8:34

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Darius Olaru: „O mare prostie, nu am văzut niciodată aşa ceva”

8:29

Mihai Stoica a răbufnit la finalul meciului FCSB – Poli Iaşi! Doi jucători l-au scos din sărite pe oficialul roş-albaştrilor

8:15

Ilie Dumitrescu a analizat schimbările făcute de Gigi Becali cu Poli Iaşi: „Nu i-a mai ieşit, eu aş fi mutat în altă zonă”

0:58

Darius Olaru, prima reacţie după cartonaşul roşu din FCSB – Poli Iaşi 0-1. Anunţ categoric despre viitorul său: „Nu în Rusia!”

1 FotoMihaela Cambei, surprinsă de cadoul uriaş de la Ion Ţiriac: „Mai repede decât mă aşteptam”. Decizia luată după ce a scris istories 2 FotoImagini rare cu părinţii Mihaelei Cambei! Confesiunea emoţionantă a mamei: „Tot timpul îmi venea să plâng!”s 3 Foto„Decizia va murdări pentru totdeauna Jocurile Olimpice” Medalia Anei Bărbosu, cerută înapoi de un membru al Congresului SUAs 4 FotoIubita lui Valentin Mihăilă, răvăşitoare pe plaja din Monaco: „Sirenă”. Ami l-a dat peste cap pe atacantul româns 5 Suma plătită de statul român, după ce 16 români au câştigat medalii la Jocurile Olimpice! Ce se întâmplă cu Sabrina Voineas 6 De ce a respins TAS contestația Sabrinei Voinea? Motivul judecătorilor: „E o decizie frustrantă pentru români”s

Zodiile care se întorc la fostele iubiri în toamna anului 2024. Aleg să mai acorde o șansă relației

Zodii destinate succesului în toamna anului 2024. Nativii care se bucură de multe reușite