Al Ittihad – Al Hilal 0-2 a fost în AntenaPLAY! Liderul din Arabia Saudită, calificare în semifinalele Ligii Campionilor Asiei

De Alex Masgras
Publicat: 12.03.2024, 23:00

Al Ittihad - Al Hilal LIVE VIDEO (21:00) în AntenaPLAY

Al Ittihad - Al Hilal / Profimedia

Al Ittihad – Al Hilal 0-2 a fost în AntenaPLAY! Fără Karim Benzema, Al Ittihad nu a avut şanse în faţa liderului din Arabia Saudită, care a reuşit să obţină calificarea în semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

Al Hilal a obţinut a treia victorie în mai puţin de două săptămâni în faţa celor de la Al Ittihad. În returul din sferturile Ligii Campionilor Asiei, Al Hilal s-a impus cu 2-0, graţie golurilor marcate de Al Shahrani şi Malcom. La general, echipa lui Jorge Jesus s-a impus cu 4-0.

VEZI AICI MECIUL DINTRE AL ITTIHAD ŞI AL HILAL

Al Ittihad – Al Hilal 0-2 a fost în AntenaPLAY!

Update 23:00: Fluier final! Al Hilal s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

Min 90+5: Al Ittihad – Al Hilal 0-2! Malcom a dat lovitura de graţie în prelungirile partidei.

Min. 88: Hamdallah a văzut cartonaşul roşu, după un gest grosolan. Spiritele s-au încins pe final de meci, iar jucătorii celor două echipe au fost la un pas să se ia la bătaie de două ori.

Min. 61: Al Ittihad – Al Hilal 0-1! Al Shahrani a deschis scorul în minutul 61 şi Al Hilal este cu un picior în semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

Min. 1: A început meciul.

Al Ittihad (4-4-2): Al-Mayouf – Al Sagour, Luiz Felipe, Ahmed Hegazy, Al Olayan – Hamdallah, Abderrazak Al-Ghamdi, Fabinho, Ahmed Al-Ghamdi – Romarinho, Marwan Al Sahafi

Al Hilal (4-3-3): Al-Owais – Abdulhamid, Koulibaly, Albulayhi, Al-Shahrani – Milinkovic-Savic, Neves, Al-Faraj – Malcom, Mitrovic, Al-Dawsari.

În tur, Al Ittihad nu a putut conta pe Karim Benzema în partida tur, iar Marcelo Galardo a anunţat că sunt şanse foarte mici ca fostul Balon de Aur să evolueze în retur. De altfel, francezul nu a participat la ultimul antrenament al celor de la Al Ittihad, înaintea returului cu Al Hilal, care va fi LIVE în AntenaPLAY.

Ambele echipe vin după victorii în campionat. Al Ittihad a câştigat meciul de pe teren propriu cu Al Akhdoud, echipa lui Florin Tănase şi Andrei Burcă, scor 2-1, în timp ce Al Hilal s-a impus în deplasarea de pe terenul celor de la Al Riyadh cu 3-1.

Al Nassr, eliminată dramatic din Liga Campionilor Asiei

Al Ain a condus cu 2-0, după dubla lui Rahimi, dar Al Nassr a reuşit să reducă din diferenţă în prelungirile primei reprize, prin Ghareeb. În debutul reprizei secunde, Eisa a trimis în propria poartă, iar Al Nassr a restabilit egalitatea. În minutul 72, Alex Tellex a marcat după o lovitură liberă executată perfect de Otavio.

Partida a ajuns în prelungiri, acolo unde Al Nassr a avut emoţii uriaşe. Echipa lui Ronaldo şi Mane a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Ayman Yahya, după o intervenţie horror asupra unui adversar. În minutul 103, Al Shamsi a profitat de gafa monumentală a portarului Raghed Al Najjar şi a dus scorul la 3-3, scor la care Al Ain era calificată.

Chiar dacă nu a avut o prestaţie grozavă, Cristiano Ronaldo a ieşit la rampă atunci când echipa sa avea nevoie de el. Portughezul a marcat în minutul 118 dintr-un penalty obţinut tot de el şi a trimis soarta calificării la loviturile de departajare. Acolo, singurul jucător care a marcat de la Al Nassr a fost Cristiano Ronaldo. Starurile Telles, Otavio şi Brozovic au ratat, iar Al Ain merge mai departe în sferturiile Ligii Campionilor Asiei.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

20:30 FotoImagini unice cu Gigi Becali şi nepoata sa pe Arena Naţională. Gestul superb făcut de patronul de la FCSB 20:18 FotoArena Naţională, colorată în roşu-albastru la FCSB – CFR Cluj! Scenografie impresionantă afişată de fani 19:57 FotoFamilia lui Elias Charalambous, prezentă pe Arena Naţională la petrecerea FCSB-ului! „Delegaţie” numeroasă pentru antrenor 19:52 Gigi Becali a ajuns la Arena Naţională la meciul în care FCSB va primi titlul de campioană. Imagini fabuloase 19:45 LIVE TEXTFCSB – CFR 0-0. Campioana primește trofeul în fața lui Dan Petrescu! Gigi Becali, pe Arena Națională 19:24 „În sfârşit!” Radu Drăguşin, primele minute pe teren la Tottenham, după o lună şi jumătate! Nota primită român 19:22 VideoNebunie la sosirea celor de la FCSB la stadion. Jucătorii lui Charalambous au venit îmbrăcaţi ca de club. MM, mesaj genial 18:52 VIDEOAccident teribil la FIA World Endurance Championship 2024. Cursa a fost oprită imediat. Earl Bamber şi-a făcut maşina praf 18:30 LIVE VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps e ACUM în AntenaPLAY!. Accident teribil 18:13 Gloria Bistriţa s-a calificat în finala EHF European League, după ce a învins Dunărea Brăila în semifinală Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire