Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv! Roş-albaştrii, în pericol să piardă un jucător important

De Bogdan Stănescu
Publicat: 23.07.2024, 22:11
Actualizat: 23.07.2024, 23:44

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB - Maccabi Tel Aviv!

Adrian Şut, în timpul unui meci la FCSB/ Hepta

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv! Mijlocaşul FCSB-ului a rămas întins pe gazon în minutul 63 şi a fost înlocuit imediat.

Malcom Edjouma i-a luat locul lui Adrian Şut. Şut este considerat o piesă de bază la mijlocul terenului de către Gigi Becali. Patronul roş-albaştrilor insista că Şut şi Lixandru trebuie să fie perechea de închizători la FCSB.

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv!

Până la schimbarea necesară a lui Adrian Şut, FCSB efectuase deja două înlocuiri. Mihai Lixandru şi Daniel Popa au fost schimbaţi în minutul 46 al meciului şi înlocuiţi cu Baba Alhassan, respectiv David Miculescu.

Dan Biton a deschis scorul în minutul 71 al meciului FCSB – Maccabi Tel Aviv. În minutul 75, cei de la FCSB au reuşit să egaleze. Joyskim Dawa a fost cel care a marcat pentru roş-albaştri.

Confruntarea Maccabi Tel Aviv – FCSB, meci decisiv în turul doi preliminar UEFA Champions League, va fi transmisă în direct la Antena 1 si în AntenaPLAY, miercuri, 31 iulie, de la ora 21.00.

Ocazii în lanţ ratate de FCSB! David Miculescu şi Adrian Şut au fost la un pas să marcheze în meciul cu Maccabi Tel Aviv

Ocazii în lanţ ratate de FCSB, în meciul cu Maccabi Tel Aviv. Adrian Şut şi David Miculescu au fost la un pas să deschidă scorul în duelul din Ghencea.

David Miculescu şi-a făcut simţită prezenţa imediat ce a fost introdus pe teren. Atacantul a fost aproape să deschidă scorul în minutul 58. Din centrarea perfectă a lui Marius Ştefănescu, Miculescu a reluat cu capul, iar balonul a fost respins in extremis de portarul israelienilor.

Ulterior, la faza imediat următoare, şi Adrian Şut a trecut pe lângă deschiderea de scor. Lovitura de cap a mijlocaşului a fost respinsă din nou de către portarul lui Maccabi Tel Aviv. Mashpati a fost astfel „eroul” reprizei secunde pentru campioana din Israel.

Prima repriză a fost una ştearsă. S-au remarcat însă intrările dure ale jucătorilor lui Maccabi Tel Aviv. Nu mai puţin de trei cartonaşe galbene au fost acordate de către arbitrul maghiar jucătorilor israelieni.

Echipele de start:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Șut – Ștefănescu, Olaru, Băluță – Popa

Rezerve: Vlad, Panţîru, Haruţ, Miculescu, Kiki, Edjouma, Antwi, Chiricheş, Baeten, Musi, Baba Alhassan, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous

Maccabi Tel Aviv: Mashpati – Cohen, Shlomo, Nachmias, Asante, Davidzada – Peretz, Van Overeem, Kanichowsky – Addo, Zahavi

Rezerve: Melika, Biton, Malede, Hozez, Niddam, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Lin, Cordoba, Bitton

Antrenor: Zarko Lazetic

Două reveniri în primul 11 al FCSB-ului, pentru meciul cu Maccabi Tel Aviv

Două reveniri în primul 11 al FCSB-ului, pentru meciul cu Maccabi Tel Aviv. Campioana se duelează cu israelienii în turul secund preliminar din Champions League.

Alexandru Băluţă a revenit în primul 11 al campioanei, pentru meciul cu Maccabi Tel Aviv. Mijlocaşul a fost rezervă în duelul cu Unirea Slobozia, din a doua etapă din Liga 1. De altfel, Băluţă a început de pe banca de rezerve şi duelul din prima etapă a sezonului, cu U Cluj.

Totodată, o altă revenire în primul 11 la FCSB este cea a lui Valentin Creţu, care de asemenea a fost rezervă în partida cu Unirea Slobozia. Helmut Duckadam s-a declarat surprins de faptul că fundaşul este titular, în detrimentul lui Nana Antwi.

Da, surpriză, Creţu. În rest, asta e echipa că alta nu au! Ştefănescu şi Băluţă au mai jucat în cupele europene, ceea ce Musi nu a făcut”, a declarat Helmut Duckadam la digisport.ro.

Daniel Popa a fost titularizat pe postul de atacant, în detrimentul lui David Miculescu. Popa bifează al patrulea meci ca titular la formaţia roş-albastră, din cele cinci disputate de echipă. Acesta a fost lăsat pe banca de rezerve doar la returul cu Virtus.

• Marele Premiu al Belgiei e live în AntenaPLAY, în perioada 26-28 iulie
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Cine crezi că va deveni selecţionerul României după plecarea lui Edi Iordănescu?

23:40

„E foarte bună FCSB!” Gigi Becali, anunţ războinic înainte de Maccabi Tel Aviv – FCSB (31 iulie, 21:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:33

„Să ne întoarcem calificați din Ungaria!” Alexandru Băluţă, mesaj de luptă înaintea returului dintre FCSB şi Maccabi Tel Aviv

23:30

„Are aceeași problemă ca anul trecut” Basarab Panduru, semnal de alarmă pentru echipa lui Gigi Becali, după FCSB – Maccabi 1-1!

23:19

William Baeten, mesaj clar după ce a debutat la FCSB! Reacţie fermă după egalul cu Maccabi Tel Aviv: „Am avut ghinion!”

23:11

Joyskim Dawa, prima reacţie după golul marcat în FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1: „Mă bucur că returul este în Ungaria!”

23:00

Gigi Becali, sfat pentru naşul Gică Hagi! Patronul FCSB-ului i-a transmis „Regelui” dacă să preia sau nu naţionala României!

1 FotoImagini rare cu fiicele lui Ilie Năstase din căsnicia cu Amalia! Cuvinte uriaşe la adresa tatălui lor: „De aia îi iubim”s 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 3 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 4 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 5 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 6 FotoCum arată stadioanele de la Cupa Mondială 2026! Antena va transmiste exclusiv competiţias

Horoscopul săptămânii 22 iulie – 28 iulie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Zodii care se întorc la fostul partener în ziua de 23 iulie 2024. Nativii care iartă cu ușurință