Închide meniul

CFR Cluj – FC Pyunik | Dan Petrescu, două schimbări în primul “11” față de meciul tur din Armenia

Cosmin Cioboată Publicat: 13 iulie 2022, 20:56

Comentarii
CFR Cluj – FC Pyunik | Dan Petrescu, două schimbări în primul 11 față de meciul tur din Armenia

Dan Petrescu, în timpul unui antrenament / ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

CFR Cluj se luptă cu FC Pyunik pentru calificarea în turul 2 preliminar al UEFA Champions League. Partida din Gruia se va disputa de la ora 21:30 și va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu a realizat două schimbări în primul “11” al campioanei României față de partida tur, din Armenia, încheiată cu scorul de 0-0.

CFR Cluj – FC Pyunik | Dan Petrescu, două schimbări în primul “11” față de meciul tur

Față de meciul de la Erevan, “Bursucul” i-a scos din echipa de start pe fundașul central Denis Kolinger și pe atacantul de bandă Vito Hammershoy-Mistrati. În locul lor, Petrescu i-a trimis ca titulari pe Daniel Graovac și Adrian Păun.

Cum arată primul “11” al CFR-ului pentru meciul retur cu FC Pyunik:

  • Bălgrădean – Manea, Burcă, Graovac, Camora – Deac, Boateng, Cvek – Păun, Debeljuh, Roger

Hammershoy-Mistrati a fost lăsat pe bancă la meciul din Gruia, în timp ce Kolinger nu a fost inclus deloc în lotul lui CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Marius Bilașco, directorul sportiv al campioanei, a dezvăluit că fundașul croat, împrumutat de la Vejle, are probleme medicale:

“Are mici probleme medicale, cred că îl vom vedea în următoarea partidă. Nu este la 100% pentru această partidă”, a spus Bilașco, pentru digisport.ro.

CFR Cluj se poate duela cu Dudelange în turul doi preliminar de Champion League, dacă va trece de Pyunik Erevan. Campioana din Luxemburg a trecut de FK Tirana, cu 3-1 la general.

Reclamă

Dan Petrescu a făcut nopți albe înainte de CFR Cluj – Pyunik

Campioana României își propune să ajungă cel puțin în grupele Europa League. Anul trecut, campioana României a fost umilită de Young Boys și Steaua Roșie Belgrad în preliminarii și a căzut în Conference League, unde a terminat grupa pe ultimul loc.

Dan Petrescu a dezvăluit că a făcut nopți albe înaintea meciului CFR Cluj – Pyunik Erevan, manșa retur din turul 1 preliminar al Ligii Campionilor.

CFR Cluj a reușit doar un 0-0 în meciul tur de la Erevan, iar Dan Petrescu a dezvăluit că are emoții înaintea returului din Gruia.

„Fotbalul e imprevizibil, totul este posibil. Ce a fost nu mai contează. Nu mai contează că am luat campionatul, contează meciul de mâine. Oricum dorm mai greu de când au început meciurile oficiale. În meciurile amicale, te concentrezi, dar parcă dormi mai liniştit. La oficiale, presiunea e mai mare.

Dacă echipa e bine organizată, se apără bine şi bate bine faze fixe, pot să bat pe oricine. În acelaşi timp, cu orice echipă poţi să pierzi. E normal să fie presiunea mare la un astfel de meci”, a spus Dan Petrescu la conferința de presă dinaintea meciului cu Pyunik.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:53
Reacţia lui Cristi Chivu, după primul eşec cu Inter în Serie A: “Campionatul e încă lung”
0:35
Rayo Vallecano – Barcelona 1-1. Andrei Rațiu a avut o ratare uriașă! Rezultatele stranierilor
0:29
VIDEOSanta Clara – Estrela 0-0. Ianis Stoica a jucat din minutul 65! Alverca – Benfica 1-2
0:28
Louis Munteanu a vorbit despre convocarea la echipa națională după 2-2 cu FCSB: “E o mândrie”
0:25
Juri Cisotti, reacţie fermă după ce a marcat în CFR Cluj – FCSB 2-2: “Nu avantajează pe nimeni”
0:08
“Să mă ierte Dumnezeu” Ștefan Târnovanu a făcut praf arbitrajul din CFR – FCSB 2-2: “Penalty clar!”
1 VIDEOAlex Musi a fost în tribune la FCSB – Aberdeen 3-0! Gestul pe care l-a făcut Gigi Becali atunci când l-a văzut 2 Dorinel Munteanu, ofertă surpriză din România! Răspunsul a venit pe loc 3 Jucătorul care le-a atras atenția specialiștilor după Dinamo – Hermannstadt: “Începe să-l facă uitat” 4 Dennis Man, protagonist într-o seară “neagră” pentru PSV. De 57 de ani nu s-a mai întâmplat așa ceva 5 Mirel Rădoi, reacţie dură după Botoşani – Universitatea Craiova 1-1: “N-am crezut că mai văd aşa ceva în 2025” 6 Gigi Becali vrea să cumpere marca “Steaua”! Suma pe care e dispus să o plătească
Citește și