Gestul făcut de un jucător al lui Real Madrid, la finalul meciului pierdut cu Arsenal. Ce le-a transmis fanilor

De Viviana Moraru
Publicat: 9.04.2025, 11:59

Arsenal - Real Madrid 3-0

Duel în partida Arsenal - Real Madrid 3-0/ Profimedia

Gestul făcut de Lucas Vazquez, la finalul duelului pierdut de Real Madrid cu Arsenal, scor 0-3, a fost surprins de camerele TV. Fundaşul „galacticilor” a ţinut să-i liniştească pe fani, în ciuda eşecului drastic suferit de madrileni.

Reclamă

Arsenal a dat recital şi a învins-o categoric pe Real Madrid. Declan Rice, cu o „dublă” de senzaţie, şi Mikel Merino, au marcat golurile formaţiei lui Mikel Arteta.

Reclamă

Gestul făcut de un jucător al lui Real Madrid, la finalul meciului pierdut cu Arsenal

Real Madrid a avut parte de susţinerea a câtorva mii de fani, pe Emirates, în meciul cu Arsenal. La final, Lucas Vazquez a fost surprins făcând un gest către suporteri.

Fundaşul lui Real Madrid le-a arătat fanilor că mai urmează şi meciul retur şi a dat de înţeles că „galacticii” pot produce surpriza şi pot întoarce scorul, notează marca.com.

Totodată, Lucas Vazquez a declarat, imediat după meci, că Real Madrid e singura echipă care ar putea întoarce un rezultat de 3-0: „Dacă există o echipă care să întoarcă scorul, aceea e Real Madrid. Fanii vor fi alături de noi”, a spus jucătorul „galacticilor”.

Nu doar Lucas Vazquez a mers în faţa suporterilor, la finalul duelului cu Arsenal. Şi ceilalţi jucători, în frunte cu Jude Bellingham, au ţinut să le mulţumească fanilor pentru susţinerea arătată în meciul de pe Emirates.

Returul de pe „Santiago Bernabeu” se anunţă unul „de foc”. Partida care va decide echipa calificată în semifinalele Champions League se va disputa miercuri, pe 16 aprilie, de la ora 22:00.

Jude Bellingham, reacţie categorică după eşecul lui Real Madrid cu Arsenal

Jude Bellingham a oferit o reacţie categorică, după eşecul suferit de Real Madrid cu Arsenal, scor 0-3, în turul confruntării din sferturile Champions League. Mijlocaşul englez a fost sincer şi a declarat că „galacticii” au avut noroc că scorul nu a căpătat proporţii şi mai mari.

„Nu am fost ce trebuia, iar Arsenal a fost foarte bună. Două dintre goluri sunt lovituri libere foarte bune, dar, să fiu sincer, ar fi putut marcat mult mai mult, am avut noroc. Există și manșa a doua, vom avea nevoie de ceva incredibil de special.

Nu se știe niciodată, dar nu pot ieși și spune că vom renunța, nu este în natura clubului și mentalitatea pe care ți-o insuflă. Cele două lovituri libere sunt două dovezi de calitate individuală. Dacă nu ar fi marcat din ele, ei au avut o serie de ocazii și am fost pedepsiți oricum.

Am avut o șansă, dar în aceste jocuri trebuie să creezi mai mult. Foarte rar vii aici, înscrii un gol și treci. Pur și simplu nu am făcut suficient, am ajuns la ultima treime de mai multe ori, dar ei au reacționat bine și nu am făcut suficient cu mingea.

Suntem încă în viață, mai avem 90 de minute”, a declarat Jude Bellingham, conform dailymail.co.uk.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    23:54

    PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

    23:36

    UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

    23:32

    Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

    23:10

    „Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

    22:43

    Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

    22:41

    Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Gigi Becali i-a stabilit prețul lui Marius Ștefănescu! Pe ce sumă poate pleca de la FCSB: „Să dea atât!”s