Jude Bellingham e uriaş! Gol senzaţional şi assist, în 7 minute, în Napoli – Real Madrid

De Dan Roșu
Publicat: 3.10.2023, 22:54

Jude Bellingham e uriaş! Gol senzaţional şi assist, în 7 minute, în Napoli - Real Madrid

Jude Bellingham, în Napoli - Real Madrid - Profimedia Images

Jude Bellingham a demontrat încă o dată că este un jucător uriaş! Mijlocaşul englez a întors rezultatul primei reprize a partidei dintre Napoli şi Real Madrid, cu un gol spectaculos şi un assist.

Napoli a deschis scorul prin Ostigard, după care Bellingham şi-a intrat în rol. A dat o pasă perfectă la golul de 1-1 al lui Vinicius Jr. Apoi, a luat o acţiune pe cont propriu, de la 40 de metri de poarta italienilor, a driblat tot ce i-a ieşit în cale şi a înscris cu un şut fără cusur, la colţul lung.

Pentru englezul cotat la 120 de milioane de euro, acestea au fost golul cu numărul 8 şi assist-ul cu numărul 3 în cele 9 meciuri disputate pentru Real Madrid, în acest debut de sezon.

Oficialii de la Real Madrid l-au transferat pe mijlocașul britanic pentru 103 milioane de euro. Totuși, această sumă ar putea crește considerabil, datorită clauzelor existente în înțelegerea dintre cele două cluburi.

Fotbalistul englez a jucat la Borussia Dortmund în perioada 2020-2023. Alături de formația din Germania, Bellingham a cucerit un singur trofeu, Cupa Germaniei, în sezonul 2020-2021.

Reacţia genială a lui Jurgen Klopp, când a văzut golul lui Jude Bellingham

Jurgen Klopp a avut o reacţie genială când a văzut golul lui Jude Bellingham, care a decis meciul dintre Real Madrid şi Union Berlin (1-0), în al cincilea minute al prelungirilor.

Klopp se afla la conferinţa de presă dinaintea duelului dintre LASK Linz şi Liverpool, din Europa League. Managerul cormoranilor trăgea cu ochiul pe un telefon şi a văzut reuşita jucătorului pe care fanii de pe Anfied l-au dorit cu ardoare.

În momentul în care mijlocaşul lui Real Madrid a trimis mingea în poartă, Klopp a început să râdă, a spus „Bellingham” şi a dat apoi din cap, semn că apreciază forma incredibilă prin care trece mijlocaşul cotat la 120 de milioane de euro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

18:02 Alex Chipciu a rupt tăcerea despre oferta primită de la FCSB: „Trebuie ceva nou!”. Anunţul momentului! 17:49 VIDEOMax Verstappen, prima reacţie după triumful cu emoţii din Marele Premiu de la Imola: „Nu am fost pregătiţi!” 17:36 VideoFanii lui PAOK au făcut show în faţa hotelului. Imagini fabuloase! Răzvan Lucescu poate deveni campion LIVE în AntenaPLAY 17:13 FotoTânăra care a fost aproape să îi fie noră lui Cristi Borcea, răvăşitoare într-o rochie cu cel mai adânc decolteu: „Ca un Ferrari” 16:45 Neil Lennon a venit la Bucureşti pentru a semna cu Rapid! Lovitură de proporţii pe care o dă Dan Şucu 16:40 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY 16:26 VideoSebastian Vettel, omagiu superb pentru Ayrton Senna, la Imola! A pilotat monopostul brazilianului, în uralele publicului 16:10 Oțelul – U Cluj 0-2. „Dubla” lui Anselmo i-a calificat pe ardeleni în finala barajul pentru cupele europene. Dorinel este OUT! 15:47 VIDEOCrawley a promovat în Championship! Victorie pe Wembley cu Crewe, live în AntenaPLAY 15:37 Jose Mourinho e aproape de Beșiktaș! Conducerea clubului din Istanbul vrea să îi aducă o super vedetă în lot Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase