Închide meniul

Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0: “Nu a părut sigur, a lăsat mingea să treacă”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 6 octombrie 2022, 9:12

Comentarii
Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0: Nu a părut sigur, a lăsat mingea să treacă

Ciprian Tătăruşanu câştigat titlul cu AC Milan | Profimedia

Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0. Prestaţia românului a fost analizată la sânge de presa din Italia. Tătăruşanu a fost titular la Milan, în lipsa lui Maignan, care este accidentat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciprian Tătăruşanu a primit 3 goluri, însă la niciunul dintre ele nu a fost vinovat. Mai mult, Tătăruşanu s-a remarcat şi cu o paradă fantastică, chiar în startul meciului.Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0

Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0

Tătărușanu 6 – „A avut o intervenție remarcabilă în primele minute, să evite golul lui Mount. Nu am putut să facă nimic la golurile înscrise de echipa engleză”, a titrat Eurosport Italia.

„Tătărușanu 5,5 – Unde a putut, a intervenit. Nu a fost responsabil pentru niciunul dintre goluri”, au notat cei de la tuttomercatoweb.com.

Tătărușanu 5 – Nu a părut sigur în poartă. Golul lui James a fost la colțul scurt. A lăsat mingea să treacă la centrările încete, fără să iasă din poartă”, au scris cei de la sempermilan.it.

Reclamă
Reclamă

Tătăruşanu, care a avut intervenţii bune la mingile trimise de Mount (5) şi Thiago Silva (22), dar nu s-a putut opune la golurile marcate de Wesley Fofana (24), Pierre-Emerick Aubameyang (56) şi Reece James (62).

A fost a patra prezenţă pentru Ciprian Tătăruşanu în poarta lui AC Milan, în cea mai importantă competiţie inter-cluburi din Europa. Românul a mai apărat în dubla cu Porto şi în duelul cu Atletico Madrid din faza grupelor ediţiei precedente.

Ciprian Tătăruşanu a fost titular şi în partida de Serie A a lui AC Milan din weekend-ul trecut. Campioana Italiei s-a impus cu scorul de 3-1, şi se află pe locul 5 în campionat.

Reclamă

Ce note au primit Ciprian Tătăruşanu şi Răzvan Marin după finalul nebun din Empoli – AC Milan 1-3

S-a aflat ce note au primit Ciprian Tătăruşanu şi Răzvan Marin după Empoli – AC Milan, scor 1-3, din etapa a 8-a din Serie A. Cei doi români au fost adversari pe Stadio Carlo Castellani.

Revenit între buturile rossonerilor după accidentarea lui Maignan, Tătăruşanu a reuşit să se facă remarcat. A avut o intervenţie salvatoare în minutul 74, când Bajrami a scăpat singur (1:30 pe rezumatul VIDEO). Rebic a deschis scorul imediat după, dar Bajrami nu a mai ratat în minutul 90+2, din lovitură liberă.

AC Milan a reuşit totuşi să obţină victoria in extremis, prin reuşitele semnate de Ballo-Touré (90+4) şi Leao (90+7). AC Milan a urcat astfel pe locul 3, cu 17 puncte, în timp ce Empoli este pe 14, cu 7 puncte.

Pentru prestaţia din meciul cu Empoli, Tătăruşanu a fost notat de sofascore.com cu 6.7. Este a doua cea mai slabă notă primită de un titular al lui Pioli. Numai Alexis Saelemaekers a primit o notă mai rea.

Răzvan Marin a intrat în prelungirile primei reprize, în locul lui Grassi. Mijlocaşul român a primit nota 6.3.

Cei de la Tuttomercatoweb au fost şi mai drastici cu cei doi români. Tătăruşanu a primit 6, iar Răzvan Marin 5.5.

„Tătăruşanu a revenit după mai bine de 10 luni. Nu a avut mult de apărat în prima parte a meciului, dar a fost providențial la execuția lui Bajrami din partea a doua. Nu a putut interveni la lovitura liberă a aceluiași mijlocaș care a marcat pentru 1-1”, au explicat italienii.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:36
“Asta mi-am propus” Reacţia lui Alex Dobre după ce a fost omul meciului în FC Argeş – Rapid 0-2!
0:30
“Mai stai la Rapid?” Răspunsul lui Andrei Borza, după ce s-a vorbit despre oferte uriaşe pentru el!
0:19
Victor Angelescu, după FC Argeş – Rapid 0-2: “Am avut penalty clar”! A propus un jucător la echipa naţională
0:09
“Ce s-a schimbat cu venirea lui Gâlcă?” Răspunsul lui Denis Ciobotariu după FC Argeş – Rapid 0-2
0:02
“Trebuie să arătăm altfel” Costel Gâlcă, nemulţumit după victoria cu Argeş! A cerut transferuri la Rapid
23:34 11 iul.
“Am văzut o imagine rară, aţi dat cu pumnul într-o minge” Reacţia lui Sabău după Metaloglobus – U Cluj 1-4!
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 3 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 4 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 5 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid 6 Mirel Rădoi își sfătuiește titularul să plece de la Universitatea Craiova: „M-aș uita pe contract, nu pe campionat”
Citește și