Pep Guardiola a trăit la intensitate maximă finala UEFA Champions League! A fost surprins în genunchi la Manchester City – Inter

De Viviana Moraru
Publicat: 10.06.2023, 23:49

Pep Guardiola a trăit la intensitate maximă finala UEFA Champions League, Manchester City - Inter

Pep Guardiola, în genunchi în timpul finalei UEFA Champions League/ Captruă Orange Sport

Pep Guardiola a trăit la intensitate maximă duelul din finala UEFA Champions League, dintre Manchester City şi Inter. La o ocazie a italienilor, managerul catalan al „cetăţenilor” a fost surprins în genunchi.

Manchester City şi Inter se luptă pentru marele trofeu din UEFA Champions League. Finala se desfăşoară la Istanbul, şi este în format live text, pe AS.ro.

Pep Guardiola a trăit la intensitate maximă finala UEFA Champions League, Manchester City – Inter

Emoţiile lui Pep Guardiola sunt la cote înalte, în finala dintre Manchester City şi Inter. Managerul catalan a fost surprins în genunchi, la marginea terenului, parcă rugându-se ca echipa sa să nu primească gol.

Guardiola a fost surprins în această ipostază neobişnuită la o fază petrecută în minutul 58 al duelului de la Istanbul. La momentul respectiv, Lautaro Martinez a ratat şansa de a deschide scorul.

Starul sud-american al lui Inter a profitat de o nesincronizare în apărarea lui Manchester City, şi a înaintat către poarta lui Ederson. Deşi ar fi putut să-i paseze lui Lukaku, Martinez a ales să şuteze către poarta „cetăţenilor”, însă şutul acestuia a fost respins de Ederson.

La momentul respectiv, Guardiola şi-a pus imediat mâinile în cap, şi s-a aşezat în genunchi, pe marginea terenului. În cele din urmă, antrenorul catalan a răsuflat uşurat, deoarece echipa sa a scăpat fără gol primit.

Kevin De Bruyne, urmărit de ghinion. Belgianul s-a accidentat din nou într-o finală de Liga Campionilor

Kevin De Bruyne este urmărit de ghinion. Belgianul s-a accidentat din nou într-o finală de Liga Campionilor şi a fost înlocuit în minutul 36 cu Phil Foden.

Kevin De Bruyne a rezistat doar 36 de minute în finala de la Istanbul din cauza unor probleme musculare. În urmă cu doi ani, în finala de la Porto cu Chelsea, De Bruyne părăsea terenul după o oră de joc, după o lovitură primită de la Rudiger.

Kevin De Bruyne nu are noroc în finalele de Liga Campionilor. După ce a fost nevoit să părăsească terenul în finala de la Porto, pierdută de City în faţa lui Chelsea, după un duel cu Rudiger, mijlocaşul belgian a retrăit momentele din urmă cu doi ani şi la Istanbul.

În minutul 36 al finalei cu Inter, mijlocaşul belgian a fost înlocuit cu Phil Foden. De Bruyne a acuzat probleme musculare cu câteva minute înainte de schimbare. El a primit îngrijiri medicale şi a încercat să continue partida, dar a fost schimbat în cele din urmă de Pep Guardiola cu englezul de 23 de ani.

8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”