Dramatism total în Gibraltar – Liechtenstein. Răsturnări de situaţie şi gol marcat în minutul 90+14 din penalty

De Alex Masgras
Publicat: 8.09.2024, 21:13

Bucuria lui Saglam, după ce a înscris în Gibraltar - Liechtenstein

Dramatism total în Gibraltar - Liechtenstein. Răsturnări de situaţie şi gol marcat în minutul 90+14 din penalty

Saglam, după ce a înscris în Gibraltar - Liechtenstein / Profimedia

A fost dramatism total în Gibraltar – Liechtenstein. Partida din Liga D s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după un meci nebun.

Danemarca a obţinut şi ea o victorie fără emoţii cu Serbia, în etapa a doua din Nations League. După remiza de pe teren propriu contra campioanei europene Spania, din prima etapă, naţionala Serbiei nu a reuşit să repete prestaţia şi pe Parken.

Cel mai dramatic meci al zilei a avut loc în Liga D, între Gibraltar şi Liechtenstein, încheiat la egalitate, scor 2-2,. Walker a deschis scorul pentru gazde încă din minutul 8, dar Liechtenstein a restabilit egalitatea în minutul 53, prin Saglam.

În minutul 82, acelaşi Walker a ratat şansa de a-şi readuce echipa în avantaj, după ce Buchel a ratat o lovitură de la 11 metri. În minutul 90+2, Liechtenstein a înscris prin Sele, dar VAR a intervenit şi a anulat golul din cauza unui offside.

În prelungiri, Gibraltar a revenit la conducere, după golul marcat de Scanlon în minutul 90+7. Partida nu s-a încheiat însă, iar Liechtenstein a forţat pentru a obţine un rezultat de egalitate. După un penalty obţinut în minutul 90+13, confirmat de VAR, Hasler a marcat în minutul 90+14 şi a obţinut un punct pentru Liechtenstein.

După acest meci, San Marino rămâne lider în Grupa 1 din Liga D, graţie primei victorii într-un meci oficial din istorie, cu 3 puncte, în timp ce Gibraltar şi Liechtenstein au câte un punct.

Danemarca a câştigat cu 2-0 meciul cu Serbia

Danezii au deschis scorul în minutul 36 prin Gronbaek, în timp ce Poulsen a majorat diferenţa în minutul 61, după o foarfecă a jucătorului de la Leipzig. Danemarca a repetat astfel scorul din primul meci, cu Elveţia, şi este pe primul loc al Grupei 4 din Liga A, în timp ce Serbia rămâne cu un singur punct.

Bulgaria s-a impus şi ea în meciul de pe teren propriu din Liga C cu Irlanda de Nord, scor 1-0, în timp ce Slovacia a învins Azerbaidjan cu 2-0.

Meciul de la Copenhaga a fost singurul din Liga A Nations League care a început la ora 19:00. Alte dueluri tari precum Elveţia – Spania sau Croaţia – Polonia vor începe la ora 21:45.

Rezultatele din Nations League

Meciurile de la 21:45 din Nations League

• WTT Champions Macao 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 9 - 15 septembrie
  • Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului este în perioada 13 - 15 septembrie, live în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va obţine România cu Lituania, după victoria de senzaţie cu Kosovo?

23:45

Portugalia – Scoţia 2-1 şi Elveţia – Spania 1-4. Cristiano Ronaldo a marcat din nou și a adus victoria. Toate rezultatele serii

23:34

Ilie Dumitrescu, înainte de România – Lituania: „Să vedem cum va aborda meciul Lucescu”

23:33

Jannik Sinner a câştigat US Open 2024! L-a învins pe Taylor Fritz şi a devenit primul italian care se impune la Flushing Meadows

23:12

EXCLUSIVCu Mircea Lucescu selecţioner, Răzvan Marin crede că visul suprem al românilor se poate îndeplini: „Trebuie să fim acolo!”

22:30

România a câştigat 8 medalii la Campionatele Balcanice de tenis de masă de la Sarajevo

22:25

Se anunţă o nouă plecare de la Rapid! Nu mai are loc în echipă şi are două oferte din Liga 1

1 FotoSuma uriaşă pe care o va primi Georgina Rodriguez, lunar, de la Cristiano Ronaldo, dacă se vor despărţi! Totul a fost dezvăluits 2 Foto„E păcat!” I-a fost alături un deceniu lui Bernadette Szocs şi a spus totul după marea dezamăgire din viaţa vedeteis 3 VIDEOKosovo – România 0-3. Start perfect pentru Mircea Lucescu în drumul spre World Cup 2026. Man, Răzvan Marin şi Drăguş, decisivis 4 FotoLarisa Iordache este însărcinată! Primul mesaj al fostei gimnaste, care aşteaptă un copil cu Cristian Chiriţăs 5 FotoFosta gimnastă Anda Ivan a făcut anunţul mult aşteptat! Reacţia lui Andrei Ivan a apărut imediat: „Vă iubesc!”s 6 Foto„Eram filmat, mi-am pierdut cumpătul!” Momentul uluitor în care Ion Ţiriac s-a decis să le ofere olimpicilor români maşini de luxs

Zodii care au cel mai mare curaj pe data de 9 septembrie 2024. Nativii ce vor lăsa teama deoparte

Bucuria revine pentru trei zodii pe 9 septembrie 2024. E rândul lor să strălucească