Moreirense – Benfica 0-0 în AntenaPLAY. Liderul din Liga Portugal, pas greşit în lupta pentru titlu

Bogdan Stănescu Publicat: 3 decembrie 2023, 21:20

Moreirense - Benfica e ACUM în AntenaPLAY

Jucătorii de la Benfica, în timpul unui meci/ Profimedia Images

Moreirense – Benfica 0-0 a fost pe AS.ro şi în direct în AntenaPLAY. Campioana din Liga Portugal şi liderul la zi al competiţiei are neapărat nevoie de victorie în meciul de astăzi, din deplasare cu Moreirense.

Benfica e pe primul loc în Liga Portugal, dar are acelaşi număr de puncte, 28, cu următoarele două clasate, FC Porto şi Sporting.

Moreirense – Benfica 0-0 LIVE VIDEO

Min. 90+6: Fluier final! Liderul din Portugalia se încurcă în deplasare, contra celor de la Moreirense

Min. 90+5: O nouă acţiune a Benficăi, care nu reuşeşte să finalizeze

Min. 70: Benfica e în control, dar nu reuşeşte să îşi creeze faze importante de poartă

Pauză

Min. 35: Benfica se apropie de poartă, dar Tengstedt greşeşte pasa

Min. 12: Moreirense, din nou aproape de gol! Matson a fost aproape de gol

Min. 7: Ocazie mare pentru gazde! O centrare foarte periculoasă de pe partea stângă nu a reuşit să fie transformată în gol de un jucător al gazdelor

Min. 1: A început partida!

Moreirense: Kewin Silva; Fabiano, Maracás, Marcelo e Pedro Amador; Ismael e Franco; Madson Monteiro, Alan e Kodisang; André Luís.

Benfica: Trubin; Aursnes; António Silva, Otamendi e Morato; Florentino e João Neves; Di María, Rafa e João Mário; Tengstedt

Braga – Estoril 3-1 a fost în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal

Braga – Estoril 3-1 a fost LIVE VIDEO pe AS.ro şi în direct în AntenaPLAY de la ora 17:30. Ieri, Casa Pia – Portimonense a fost 1-0, în timp ce FC Porto a învins-o în deplasare, cu 3-0, pe Famalicao, echipa românului Alexandru Dobre, tot în AntenaPLAY.

Campionatul Portugaliei s-a reluat în această săptămână, după ce în week-end-ul precedent s-au disputat meciuri din Cupa Portugalia. Cele mai tari meciuri din Liga Portugal se văd în direct în AntenaPLAY și în format live video, pe AS.ro.

Dramatism total în Benfica – Sporting 2-1! Patru centimetri au stabilit soarta marelui derby

Dramatism total în Benfica – Sporting 2-1! Marele derby din Liga Portugal nu a dezamăgit, Benfica revenind de la 0-1 în prelungirile partidei, în meciul transmis LIVE în AntenaPLAY.

Golurile celor de la Benfica au venit în minutele 90+4 şi 90+7, într-un final nebun de meci. Golul al doilea, al lui Tengstedt, fusese în primă fază anulat pentru o poziţie de offside, dar VAR a validat reuşita danezului, diferenţa dintre acesta şi fundaşul de la Sporting care ţinea linia offside-ului fiind de doar patru centimetri.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 45, prin Gyokeres, dar au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Inacio din minutul 51.

Benfica a căutat golul egalizator pe întreaga durată a reprizei secunde, acesta venind abia în al patrulea minut de prelungiri, când Joao Neves, tânărul de 19 ani al lui Benfica, a restabilit egalitatea.

Când toată lumea credea că Benfica se mulţumeşte cu un punct obţinut în prelungiri, Casper Tengstedt a dat marea lovitură în minutul 90+7.

0:15 VIDEOMax Verstappen, pole position în cursa de sprint a Marelui Premiu de la Miami (Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, de la ora 19:00) 3
23:57
Mihai Stoica a anunţat o schimbare majoră la FCSB: „Poate chiar se va ajunge să se voteze!”
3
22:55
„Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe
3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu
3
22:37
Prima reacţie a lui Gică Hagi, după umilinţa din Farul – Sepsi 1-4: „Un meci de care îţi este ruşine! E greu să accepţi”
3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori