Liverpool, umilinţă istorică! Aston Villa a demolat-o într-un meci cu 9 goluri! Scor ireal în Premier League

De Gal Dorin
Publicat: 4.10.2020, 20:17

Mohamed Salah

profimediaimages

Mohamed Salah în meciul cu Aston Villa

Câștigătoarea ultimei ediții de campionat a primit 7 goluri într-un singur joc pentru prima dată din Aprilie 1963, atunci când era învinsă tot cu 7-2 de Tottenham.

Liverpool, victimă a liniei înalte din apărare

Echipa lui Jurgen Klopp a jucat din nou cu linia de apărare foarte sus și a fost surprinsă de fotbaliștii lui Aston Villa.

La golul de 7-2, o singură pasă a trecut peste toată defensiva ”Cormoranilor”, iar Grealish a rămas singur cu goalkeeper-ul lui Liverpool.

A fost 4-1 doar în prima repriză, iar singura scânteie a roșilor a fost golul lui Salah din minutul 33.

A doua repriză a adus încă 3 goluri pentru Villa, în timp ce Liverpool a părut incapabilă să înțeleagă ce se întâmplă și doar dubla lui Salah a mai adus ceva pozitiv în joc.

”O noapte de neuitat pe Villa Park”, au postat cei de la Aston Villa după finalul meciului.

O zi neagră pentru roșii. Liverpool și United, 13 goluri primite împreună

A fost o zi neagră pentru două dintre marile cluburi ale Premier League. În afară de înfrângerea zdrobitoare a celor de la Liverpool, Manchester United a fost și ea învinsă chiar pe Old Trafford de către Tottenham cu un neverosimil 6-1.

Echipa antrenată de Ole Gunnar Solskjaer nu a avut nici o șansă, mai ales după ce a rămas cu om în minus în fața atacului celor la Spurs. ”O după amiază de neuitat pe Old Trafford”, au scris londonezii pe Twitter.

2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa
2
20:53
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!”
2
20:52
Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea”
2
20:20
Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN
2
20:18
Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa