„Mi-a făcut o ofertă să semnez!” Marius Şumudică, aproape de revenirea în Turcia: „Sunt un tip popular, un tip cu unele glume! Pe unii i-am câştigat!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 9.03.2022, 20:51

Marius Șumudică

Marius Șumudică, fostul antrenor al lui Gaziantep, Rizespor şi Yeni Malatyaspor

Profimedia

Marius Şumudică, ofertat să revină în Turcia

Marius Şumudică a primit o propunere de a fi impresariat de un agent sportiv turc, însă a refuzat-o. Totuşi, tehnicianul nu exclude revenirea în Turcia şi spune că Gaziantep este echipa la care se poate întoarce oricând.

Reclamă

„M-a sunat un impresar turc și mi-a făcut o ofertă să semnez cu compania lui. Nu se pune problema. În Turcia când intri și spui Șumudică sunt un tip popular, un tip… cu unele glume, modul meu de a fi, spontaneitatea. Pe unii dintre ei i-am câștigat. Acum, cred că va fi nevoie și de o schimbare. La Gaziantep cred că mă pot întoarce oricând.

Reclamă

Ei mereu se întorc la antrenorii care au avut rezultate. Vom vedea ce se va întâmpla. În vară, am avut ofertă din zona de Golf, dar am refuzat. Acum, sunt doar echipe cu probleme care caută”, a declarat Marius Șumudică, potrivit prosport.ro.

Marius Şumudică, dialog uluitor cu Gigi Becali

Marius Şumudică a avut un dialog uluitor cu Gigi Becali, după ce Adrian Mutu a fost numit antrenor la Rapid. Antrenorul de 51 de ani l-a sunat pe patronul FCSB chiar la ieşirea din biserică şi i-a transmis că regretă faptul că nu a acceptat oferta roş-albaştrilor.

Marius Şumudică regretă că nu a acceptat oferta FCSB. Antrenorul a refuzat oferta roş-albaştrilor din cauza trecutului rapidist. La luni bune de la acel moment, „Şumi” a vrut să revină acasă, în Giuleşti. Adrian Mutu a fost preferat în locul său de conducerea Rapidului.

„Nu mă interesează cine nu m-a vrut la Rapid. M-am dus la biserică, m-am spovedit. Când am ieşit din biserică, primul telefon i l-am dat lui Gigi Becali. I-am zis aşa: „Am fost un prost că am gândit cu inima şi cu sufletul!”. Am greşit şi consider asta. Îmi acceptase tot Gigi. Aveam şi staff-ul meu.

Profesional, eu am greşit. Dacă mergeam la Steaua sau FCSB mă băteam la titlu cu şanse reale. Nu ştiu ce se întâmpla după. Că făcea trei schimbări la pauză, că făcea două… îi antrena Şumudică. Nu zic că sunt mai deştept ca Petrea, ca Iordănescu!”, a dezvăluit Marius Şumudică, potrivit prosport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59 19 apr.

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37 19 apr.

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52 19 apr.

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52 19 apr.

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38 19 apr.

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16 19 apr.

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s