Ce notă a putut primi Ionuţ Radu, după ce a primit 6 goluri de la Manchester City

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 4.11.2023, 20:52

Ce notă a putut primi Ionuţ Radu, după ce a primit 6 goluri de la Manchester City. Portarul român a avut parte de un meci de coşmar în faţa campioanei Angliei.

Manchester City s-a distrat cu Bournemouth în Premier League. A marcat numai puţin de 6 ori în poarta lui Ionuţ Radu, care a primit primul gol în minutul 30.

Conform celor de la Sofascore.ro, Ionuţ Radu a primit nota 5,4 după meciul de coşmar cu echipa lui Guardiola.

Ionuţ Andrei Radu a închis poarta lui Bournemouth în prima jumătate de oră a partidei de pe Etihad Stadium, dar campioana Angliei şi a Europei a rezolvat partida în numai şapte minute. Mai întâi a deschis scorul Jeremy Doku, în minutul 30, apoi Doku a fost servant atât pentru Bernardo Silva, în minutul 33, cât şi pentru Manuel Akanji, în minutul 37.

A fost 3-0 la pauză şi Guardiola l-a scos pe Haaland în partea secundă. Însă pofta de gol a „cetăţenilor” nu a fost potolită. Doku a reuşit al treilea assist al zilei, oferindu-i lui Phil Foden ocazia să înscrie, în minutul 64. Luis Sinisterra a marcat golul de onoare al oaspeţilor, însă City a mai înscris de două ori, Jeremy Doku fiind coautor la golul de 5-1, al lui Bernardo Silva.

Ionuţ Radu, în lotul lărgit al României pentru dubla cu Israel şi Elveţia

Edi Iordănescu a anunțat lotul lărgit al României pentru dubla cu Israel și Elveția, care ne poate duce la EURO 2024, iar Ionuţ Radu face parte din el. România – Elveția se va disputa pe 21 noiembrie, de la 21:45, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Pe lista finală ce va fi comunicată înaintea reunirii din noiembrie se vor regăsi o parte dintre aceștia, alături de jucători din campionatul intern.

PORTARI

Florin NIȚĂ (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ionuț RADU (Bournemouth | Anglia, 4/0);

FUNDAȘI

Deian SORESCU (Raków | Polonia, 14/0), Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 13/1), Alexandru PAȘCANU (Sporting Gijón | Spania, 0/0), Cornel RÂPĂ (Cracovia | Polonia, 5/0), Radu DRĂGUȘIN (Genoa | Italia, 11/0), Adrian RUS (Pafos | Cipru, 18/1), Ionuț NEDELCEARU (Palermo | Italia, 25/2), Andrei BURCĂ (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 23/1), Bogdan RACOVIȚAN (Raków | Polonia, 0/0), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0), Andres DUMITRESCU (Slavia Praga | Cehia, 0/0);

MIJLOCAȘI

Marius MARIN (Pisa | Italia, 13/0), Răzvan MARIN (Empoli | Italia, 50/3), Alexandru CICÂLDĂU (Konyaspor | Turcia, 33/4), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 64/14), Dennis MAN (Parma | Italia, 20/6), Ianis HAGI (Deportivo Alaves | Spania, 29/3), Olimpiu MORUȚAN (Ankaragucu | Turcia, 13/1), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 16/4), Alexandru DOBRE (Famalicão | Portugalia, 2/0), Andrei CORDEA (Al-Tai | Arabia Saudită, 5/0);

ATACANȚI

Florin TĂNASE (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 17/2), Denis DRĂGUȘ (Gaziantep | Turcia, 6/2), George PUȘCAȘ (Genoa | Italia, 38/10), Denis ALIBEC (Muaiter | Qatar, 35/4), Florin ANDONE (CD Eldense | Spania, 25/2).„, se anunţă pe frf.ro.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

21
22:20
Viitorul lui Dennis Politic a fost decis! Ce contract a semnat „eroul” lui Dinamo din turul barajului cu Csikszereda
21
21:34
EXCLUSIVCristina Şerban e românca de 21 de ani care lucrează la Mercedes şi a dezvăluit ce dialog genial a avut cu Lewis Hamilton
21
21:23
Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!”
21
21:10
VIDEOFinlanda – Elveţia 1-3 şi Suedia – Slovacia 6-1 au fost în AntenaPLAY. S-a terminat faza grupelor la CM de hochei
21
20:42
„Dacă aş antrena o echipă mare, Ianis Hagi ar fi primul transfer!” Gică Hagi, fascinat de fiul său: „Cel mai bun cu Real Madrid”
21
20:21
Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec: „Am vorbit cu el”
21
20:14
Neil Lennon, tot mai aproape să îl piardă pe Albion Rrahmani. O forţă a Europei negociază transferul golgheterului de la Rapid!
21
20:07
Imagine URIAŞĂ cu Gică Hagi la Ambasada SUA din România. Mesajul superb pentru „Rege”
21
19:20
Carlo Ancelotti are trei variante de transfer pentru a-l înlocui pe Toni Kroos la Real Madrid! Şi-a pregătit deja şi „planul B”
21
19:20
AS.ro LIVE | Răzvan Raţ este invitatul lui Dan Pavel, de la 10:30. Dezvăluiri de senzaţie a fostului internaţional român

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin