Momente dramatice la meciul West Ham – Fulham! Un jucător al „Ciocănarilor” s-a prăbuşit pe gazon şi a fost scos cu targa!

Publicat: 14.04.2024, 19:00.

Momente dramatice la meciul West Ham - Fulham!

Momentul în care George Earthy primea îngrijiri medicale de urgenţă, pe teren / captura Twitter

Momente dramatice la meciul West Ham – Fulham! Tânărul jucător George Earthy (19 ani) s-a prăbuşit pe gazon la câteva minute după ce a fost introdus pe teren.

Potrivit clubului West Ham, George Earthy a suferit o accidentare la cap. Imaginile transmise de camerele TV au fost emoţionante. Atât jucătorii, cât şi suporterii au fost puternic marcaţi de incident.

UPDATE 19:00 Clubul West Ham a făcut un nou anunţ despre George Earthy, jucătorul care s-a prăbuşit pe gazon la meciul cu Fulham

West Ham United poate confirma că George Earthy va fi supus unei evaluări într-un spital din Londra în această seară, după incidentul în urma căruia a fost scos pe targă la meciul de astăzi din Premier League împotriva lui Fulham.

Managerul David Moyes a spus: ‘George a suferit o accidentare la cap. Este treaz și a fost dus la spital pentru o evaluare suplimentară’

West Ham United va oferi o actualizare suplimentară în timp util”, a anunţat West Ham, pe Twitter.

George Earthy a fost scos pe targă de pe teren în aplauzele fanilor

George Earthy a fost scos pe targă de pe teren în aplauzele fanilor, care s-au ridicat în picioare.

George Earthy a suferit o accidentare la cap şi este scos pe targă în afara terenului. Suntem cu toţii alături de tine, George”, a scris clubul West Ham pe Twitter.

George Earthy intrase pe teren în minutul 82 al meciului, în locul lui Michail Antonio. L-a părăsit în minutul 90+1, întins pe targă, în aplauzele fanilor speriaţi. Maxwel Cornet i-a luat locul.

Finalul de meci a fost marcat de acest incident cumplit. West Ham a încheiat partida învinsă, cu scorul de 2-0, de către Fulham. Ambele goluri ale meciului au fost marcate de Andreas Pereira (minutele 9 şi 72).

West Ham e pe locul 8 în Premier League, cu 48 de puncte. Fulham e pe locul 12, cu 42 de puncte, în urma acestei victorii obţinute în deplasare.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

16:11 Bernadette Szocs şi Eliza Samara, pe tabloul principal de la WTT Champions Chongqing 2024 (30 mai – 3 iunie, AntenaPLAY) 16:00 Catanzaro – Cremonese, LIVE VIDEO, în AntenaPLAY, de la 21:30! Duel în play-off-ul de promovare în Serie A 15:14 Adi Vasile a plecat de la CSM Bucureşti! Anunţul oficial al campioanei României 15:06 Daniel Niculae, OUT de la Rapid! „Am avut o discuţie cu Dan Şucu” 14:43 Andreea Mitu, eliminată în primul tur al calificărilor la Roland Garros 14:29 „Ar fi prostesc să promit titlul” Neil Lennon şi-a setat obiectivul, după ce a preluat-o pe Rapid! Jucătorul care l-a impresionat 14:12 Toni Kroos şi-a anunţat retragerea şocantă din fotbal! Decizie surprinzătoare la 34 de ani 14:11 Mihai Chiruţă s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! Team România a ajuns la 86 de sportivi calificaţi 13:25 Kylian Mbappe a organizat o petrecere fabuloasă, la plecarea de PSG! Mama starului francez, indicii despre următoarea lui echipă 13:25 Mick Schumacher ar putea reveni în Formula 1 Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin