Vedetele lui Manchester City au defilat cu trofeul în centrul orașului! Pep Guardiola, imagine virală. Jack Grealish, sufletul petrecerii

Publicat: 23.05.2022, 22:52

Jucătorii lui Manchester City, la parada de celebrare a titlului

Manchester City e campioana Angliei

Jucătorii lui Manchester City, la parada de celebrare a titlului / Profimedia

Manchester City a câștigat titlul în Premier League după un final dramatic, iar vedetele lui Pep Guardiola sărbătoresc succesul cum se cuvine. „Cetățenii” au defilat în centrul orașului, iar străzile s-au umplut de fani ai echipei de pe Eithad.

Manchester City a tremurat serios în lupta la titlu cu Liverpool. Echipa lui Pep Guardiola a încasat două goluri de la Aston Villa şi risca să piardă titlul. „Cetățenii” au marcat trei goluri în șase minute, în ultimul sfert de oră, și și-au asigurat coroana de campioni.

Vedetele lui Manchester City au defilat cu trofeul în centrul orașului

Petrecerea încă continuă la Manchester City. Fotbaliștii lui Guardiola au ieșit pe străzi cu trofeul, iar fanii s-au adunat în număr mare ca să sărbătorească alături de favoriți.

Pep Guardiola a fost protagonistul unui moment viral. Antrenorul campioanei Angliei a fost surprins cu un trabuc, ca un personaj din filmele de acțiune.

Jack Grealish, ca deobicei, a fost sufletul petrecerii. Fotbalistul venit de la Aston Villa a întreținut atmosfera la petrecerea de titlu a lui City.

City a câştigat titlul cu două mutări de geniu

Pep Guardiola a câştigat titlul pentru City cu două mutări de geniu. „Cetăţenii” au marcat trei goluri în 6 minute, după ce au fost conduşi cu 0-2 de Aston Villa.

Manchester City a tremurat serios în lupta la titlu cu Liverpool. Echipa lui Pep Guardiola a încasat două goluri de la Aston Villa şi risca să piardă titlul.

Matty Cash a deschis scorul pe Etihad, în minutul 37, iar fanii „cormoranilor” au început „petrecerea”. Echipa lor avea 1-1 cu Wolves, iar un gol o urca pe Liverpool pe primul loc în clasamentul live. În minutul 69, Coutinho a dus scorul la 2-0, iar Manchester City era făcută K.O. Totuşi, Pep Guardiola a avut două mutări de geniu care i-a adus titlul echipei sale.

Ilkay Gundogan, introdus în minutul 69, a reuşit o „dublă” de senzaţie. Rodri a marcat şi el din pasa lui Oleksandr Zinchenko. Ucraineanul a fost introdus de Guardiola în minutul 46!

Pep Guardiola, pe podiumul celor mai titraţi antrenori din lume

Marele antrenor a adus al optulea titlu din istoria lui Manchester City şi a ajuns la 32 de trofee în carieră. Este pe locul 3 în clasamentul celor mai titraţi antrenori din lume. Ibericul a ajuns la această performanţă în doar 13 ani de carieră.

Mircea Lucescu (76 ani) este pe poziţia secundă, cu 35 de trofee în 41 de ani de antrenorat. Prima poziţie este ocupătă de Sir Alex Ferguson, care are 49 de trofee în 39 de ani de carieră.

22:36 Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi” 22:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 22:04 Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile” 21:48 Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului 21:29 Primele reacţii ale lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă după ce au obţinut promovarea în Serie A! 21:04 Dennis Man şi Valentin Mihăilă au promovat în Serie A! Performanţă uriaşă pentru jucătorii naţionalei, alături de Parma! 21:00 VIDEOLecco – Sampdoria a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Andrea Pirlo a făcut un pas important în lupta pentru baraj 20:51 Video„Selecţionerul nostru e un clovn!” Scandal uriaş la naţionala Ungariei, după înfrângerea istorică cu România 20:32 FotoAverea lui Ionuţ Negoiţă a „explodat”! Ce loc ocupă acum omul de afaceri în topul celor mai bogaţi români! 20:11 Carlos Alcaraz a fost eliminat în sferturile de la Madrid! Seria incredibilă a spaniolului, încheiată de Andrey Rublev Vezi toate știrile