"Putem avea şi 2.500 pe zi!" O nouă răbufnire în ziua în care România a raportat peste 1.000 de cazuri: "Asimptomaticii umblă pe străzi!"

De Antena Sport
Publicat: 16.08.2020, 20:01

România coronavirus

Profimediaimages

În România au fost depistate, în total, peste 70.000 de infecţii cu coronavirus

Duminică au fost raportate 1.087 de noi cazuri. Dumitrescu crede că pot fi de două ori mai multe din cauza celor care nu prezintă simptome.

Reclamă

Ilie Dumitrescu cere să se ia măsuri drastice

E ca o gripă, va fi uşor de luat. Cine va fi cu organismul mai slab, se va îmbolnăvi. Eu nu am văzut autopsii să spună a murit de Covid.

Hai să închidem tot ca să putem scăpa. Să stăm în casă ca să scăpăm. Dacă asimptomaticii umblă pe străzi, e normal să fie şi 2.500 pe zi„, a declarat Ilie Dumitrescu la Digi Sport.

Sunt din ce în ce mai multe probleme şi cu jucătorii din Liga 1. Constantin Dima, de la Astra, a fost depistat cu coronavirus în urmă cu trei săptămâni. De atunci este testat încontinuu şi nu poate ieşi din izolare.

Testele făcute de Dima, în această perioadă, au avut următoarele rezultate: negativ, pozitiv, neconcludent, negativ, pozitiv. Tânărul fotbalist s-a şi speriat când a primit ultimele veşti de la medici. Nu se aştepta să fie încă infectat cu Covid-19.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30

LIVE VIDEOSporting – Moreirense LIVE VIDEO 3-1. Programul etapei cu numărul 30 din Liga Portugal

22:26

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors