Sepsi – FCSB 2-2 | Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Florin Tănase a egalat în prelungiri. Roş-albaştrii mai au nevoie de o minune ca să câştige titlul

De Antena Sport
Publicat: 16.05.2021, 23:54

Sport Pictures / Răzvan Păsărică via Hepta

Florin Tănase e căpitanul FCSB

Sepsi – FCSB 2-2. Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Roş-albaştrii au egalat în ultimele minute.

Toate cele patru goluri au fost marcate în repriza secundă. Claudiu Petrila a deschis scorul, în minutul 69, iar Dumiter a majorat avantajul covăsnenilor după doar 2 minute. Alexandru Buziuc a marcat golul de 2-1, iar Florin Tănase şi-a salvat echipa în minutele de prelungire.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne la 3 puncte în spatele liderului CFR Cluj, care poate câştiga titlul marţi, 18 mai, dacă câştigă cu FC Botoşani. De cealaltă parte, Sepsi a urcat pe podium în play-off, cu 37 de puncte.

Sepsi – FCSB 2-2

Min 90+4: Fluier final la Sfântu Gheorghe! Sepsi – FCSB, scor 2-2.

Min. 90+3: GOOOL FCSB! Sepsi – FCSB 2-2! Florin Tănase a restabilit egalitatea!

Min. 81: GOOOL FCSB! Sepsi – FCSB 2-1! Alexandru Buziuc a redus din diferenţă. Acesta a marcat din pasa lui Octavian Popescu.

Min. 71: GOOOLLL SEPSI! Sepsi – FCSB 2-0! Dumiter a înscris după o eroare uriaşă a apărării lui FCSB. Straton şi Radunovic s-au încurcat reciproc!

Min. 69: GOOOLLL SEPSI! Sepsi – FCSB 1-0! Claudiu Petrila a marcat, superb, din interiorul careului. L-a învins pe Straton şi gruparea din Sfântu Gheorghe e aproape să obţină trei puncte importante!

Min. 55: Ocazie FCSB! Vaşvari a executat impecabil o lovitură liberă, dar Straton a avut o intervenţie uluitoare!

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză la Sfântu Gheorghe!

Min. 28: Dublă ocazie Sepsi! Şutul lui Ştefănescu a fost deviat de Iulian Cristea. La câteva momente, Straton a intervenit decisiv la şutul lui Safranko!

Min. 19: Ocazie Sepsi! Safranko primeşte o centrare perfectă, însă trimite pe lângă poartă din marginea careului mic.

Min. 1: A început meciul!

Sepsi: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Ștefănescu – Fofana, Vașvari – Dumiter, Eder Gonzalez, Păun – Safranko
Rezerve: J. Fernandez, Tincu, Kovacs, Purece, Petrila, Csiser, Tamas, Golofca, Fulop
Antrenor: Leo Grozavu

FCSB: Straton – Crețu, Cristea, Nedelcu, Radunovic – Popescu, Oaidă, Olaru – Moruțan, Tănase, Popescu
Rezerve: Vlad, Vînă, Buziuc, Perianu, Musi, Ciuciulete, Fulga, Niță
Antrenor: Toni Petrea

Sepsi – FCSB este meciul care poate decide lupta la titlu. În cazul unui eşec al roş-albaştrilor, CFR ar putea deveni campioană runda viitoare cu un succes pe terenul lui FC Botoşani.

Sepsi – FCSB. Prime uriaşe pentru jucătorii gazdelor

Acum, FCSB şi CFR sunt despărţite de patru puncte. În afara acestei runde, mai sunt doar două etape din play-off.

Sepsi a reuşit să o încurce pe FCSB în toate cele trei meciuri jucate în actualul sezon: au fost două remize în sezonul regulat şi o victorie în turul play-off-ului.

Laszlo Dioszegy și-a motivat echipa cu prime în valoare de 5.000 de euro de jucător, potrivit Fanatik. În mod normal, la Sepsi, primele de victorie cu echipele de top sunt de 2.000 de euro de jucător.

21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Verstappen, primul în antrenamente. Calificările de la sprint, de la 23:15 Vezi toate știrile