Ce note au primit Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după Como – Parma 1-1. Mihăilă a avut o bară

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 19.10.2024, 18:15

Ce note au primit Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după Como - Parma 1-1. Mihăilă a avut o bară

Ce note au primit Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după Como – Parma 1-1. Cei doi internaţionali români au intrat pe teren în a doua repriză.

După ce au evoluat în ambele partide ale României din Liga Naţiunilor, Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost menajaţi de Fabio Pecchia în partida pe care Parma a jucat-o la Como.

Ce note au primit Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după Como – Parma 1-1

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost trimişi în teren în minutul 56, în locul lui Cancellieri, respectiv Almqvist. La doar câteva minute după ce au fost trimişi în teren, Mihăilă a fost aproape de gol. Acesta a primit o pasă de la Dennis Man şi a tras din prima de la 20 de metri, uşor lateral stânga. Mingea şutată de Mihăilă a lovit bara laterală.

Dennis Man a primit de la Sofascore nota 6.7, în timp ce Mihilă a fost notat cu 6.9.

Parma a început meciul fără cei doi români în formula de start, Dennis Man şi Valentin Mihăilă rămânând pe bancă. Elevii lui Fabio Pecchia au deschis scorul, în minutul 20, când Hernani a fost cu pasa decisivă şi Bonny a marcat, scrie news.ro.

Până la pauză, în minutul 42, Bernabe (Parma) a trimis în bara transversală, iar gazdele au reuşit să egaleze în minutul 45, prin Nico Paz. Antrenorul Parmei i-a introdus pe teren în minutul 56 pe ambii atacanţi români, Man şi Mihăilă, iar cei doi şi-au făcut simţită prezenţa repede. În minutul 61 Man l-a servit pe Mihăilă şi acesta a şutat în bară, de la marginea careului. Oaspeţii au mai avut o ocazie prin Charpentier, în minutul 86 şi partida s-a încheiat 1-1.

Într-un alt meci al etapei a opta, Genoa şi Bologna au încheiat la egalitate, pe terenul primei echipe, scor 2-2. Oaspeţii au marcat prin Riccardo Orsolini (min. 37) şi Odgaard (min. 56), conducând cu 2-0. Gazdele şi-au revenit în partea a doua a reprizei secunde, când au egalat prin dubla lui Andrea Pinamonti (minutele 73 şi 85).

În clasament, Bologna ocupă locul al 13-lea, având 9 puncte; Como are tot 9 puncte şi este pe locul 14, urmată de Parma, pe 15, cu 7 puncte. Genoa e pe locul 17, cu 6 puncte.

• Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă e exclusiv în AntenaPLAY (15-20 octombrie)
  • AEK - PAOK, derby-ul etapei din Grecia, va fi în AntenaPLAY duminică, de la 20:30
  • Cine va câştiga Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite?

22:19

VideoMax Verstappen, savuros după ce a câştigat a 11-a cursă de sprint din totalul de 16: „Nu îmi plac”

22:10

Bernadette Szocs – Maria Xiao LIVE VIDEO (11:30, AntenaPLAY). Românca luptă pentru finala de la Campionatul European Individual

22:03

Nicolae Stanciu, pasă de gol în remiza lui Damac! Ce note au primit cei doi români din echipa lui Cosmin Contra

21:46

VideoPerformanţă unică în cariera lui Bernadette Szocs, la Campionatul European Individual! „Şi-a îndeplinit un vis”

21:37

VIDEOMax Verstappen a câştigat sprintul de la Austin! Calificările pentru marea cursă sunt la 00:45 (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)

21:30

Harry Kane a ajuns la cifre fabuloase în acest sezon, după hat-trick-ul din partida cu Stuttgart

1 FotoPactul făcut de Ciprian Tătăruşanu cu soţia lui, după ce a trăit cea mai mare trădare: „La început nu m-a crezut!”s 2 Erling Haaland a decis să plece de la Manchester City! Spaniolii anunţă „bomba” verii 2025s 3 FotoDănuţ Lupu a răbufnit după ce Ianis Hagi le-a luat faţa lui Mitriţă şi Bîrligea: „Pentru că-l cheamă Hagi trebuie să și joace?”s 4 FotoDavid Popovici a spus motivul pentru care nu mai vrea să conducă niciuna dintre cele două maşini primite de la Ion Ţiriac!s 5 Marius Marin, fotografie de colecţie cu Mircea Lucescu! Cum arăta tricolorul acum 15 anis 6 Program calificări și calendar complet Formula 1 în luna octombrie 2024s