Valentin Mihăilă, gol superb pentru Parma! Echipa românului, tot mai aproape de revenirea în Serie A

De Viviana Moraru
Publicat: 27.04.2024, 16:16

Valentin Mihăilă, gol superb pentru Parma

Valentin Mihăilă, în timpul unui meci la Parma/ Profimedia

Valentin Mihăilă a marcat un gol superb pentru Parma, în duelul cu Lecco, din etapa a 35-a din Serie B. Echipa românului este tot mai aproape de promovare.

Parma a făcut instrucţie cu Lecco, ultima echipă clasată din Serie B. La pauză, scorul era de 3-0 pentru „cruciaţi”.

Valentin Mihăilă a marcat al cincilea gol al său, din acest sezon. Internaţionalul român a punctat în minutul 22 al partidei cu Lecco.

Mihăilă a şutat imparabil de la marginea careului, şutul lăsându-l fără reacţie pe portarul celor de la Lecco.

Vezi AICI golul marcat de Valentin Mihăilă, în Parma – Lecco!

Iniţial, scorul a fost deschis de Adrien Bernabe, în minutul 15, cel care a marcat din pasa lui Bonny. După golul lui Valentin Mihăilă, în minutul 31, Bernabe a reuşit „dubla”, de data aceasta marcând din pasa lui Hernani.

Dacă o va învinge pe Lecco, Parma a acumulat 73 de puncte, fiind lider detaşat în Serie B. Formaţia românilor Dennis Man şi Valentin Mihăilă este la o distanţă de şase puncte faţă de locul secund, cu trei etape rămase de disputat, până la finalul sezonului.

Valentin Mihăilă a început ca titular duelul cu Lecco. De cealaltă parte, celălalt român de la Parma, Dennis Man, nu a fost în lot pentru duelul din etapa a 35-a din Serie B.

Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma

Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu înainte de EURO 2024. Internaţionalul român de 25 de ani nu va face parte din lotul lui Parma pentru meciul cu Lecco, din etapa cu numărul 35 din Serie B.

Mai mulţi „tricolori” s-au accidentat în ultima perioadă, iar selecţionerul Edi Iordănescu are mari bătăi de cap. Dennis Man s-a accidentat şi el, iar presa din Italia a anunţat ce s-a întâmplat cu internaţionalul român.

La ultimul antrenament al celor de la Parma, Dennis Man a suferit o întindere musculară, potrivit parmatoday.it. El a părăsit mai devreme antrenamentul şi a fost scos din lot de antrenorul Fabio Pecchia.

Din fericire nu este nimic grav, iar prezenţa lui Dennis Man la EURO 2024 nu este pusă în pericol de această accidentare.

În acest sezon, Dennis Man a fost unul dintre cei mai importanţi jucători de la Parma. Românul a marcat 11 goluri în 30 de meciuri din Serie B şi a contribuit din plin la succesul echipei care este foarte aproape de revenirea în Serie A.

• Southampton – Leeds, finala play-off-ului de promovare, e pe 26 mai, de la ora 17:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de la Monaco e live în AntenaPLAY, în perioada 24-26 mai
  • Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

19
    23:32
    Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League
    19
    23:24
    „Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0
    19
    23:16
    Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!”
    19
    22:55
    Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon
    19
    22:34
    Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit
    19
    22:32
    „Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu
    19
    22:17
    VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel
    19
    22:01
    Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani
    19
    21:54
    Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor”
    19
    21:50
    VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase