NEWS ALERT

Nicolae Dică și-a anunțat revenirea la FCSB la miezul nopții: ”În mare, da, ne-am înțeles! Gigi Becali a fost mult mai deschis!”

Dragoș Vasile Publicat: 26 iulie 2022, 0:10

Comentarii
Nicolae Dică și-a anunțat revenirea la FCSB la miezul nopții: ”În mare, da, ne-am înțeles! Gigi Becali a fost mult mai deschis!”

Nicolae Dică, în tribună în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Nicolae Dică și-a anunțat revenirea la FCSB la miezul nopții. După cum Antena Sport v-a anunţat în exclusivitate, „Dicanio” este alesul lui Gigi Becali. Antrenorul de 42 de ani îi va lua locul lui Toni Petrea, care a plecat de la echipă după eșecul din derby-ul cu Rapid, scor 0-2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Dică a mai pregătit-o pe FCSB timp de un an şi jumătate, între iunie 2017 şi decembrie 2018. A stat pe banca echipei lui Gigi Becali în 81 de partide, obţinând 46 de victorii, 19 rezultate de egalitate şi 16 înfrângeri.

Nicolae Dică și-a anunțat revenirea la FCSB la miezul nopții

“Mă bucur că am primit foarte mesaje de la foarte mulți suporteri, de la șeful galeriei, care își doresc să vin. A contat foarte mult. Am avut și dimineață o discuție la telefon cu nea Gigi, acum, seara, ne-am văzut, am discutat față în față și am pus niște lucruri la punct, care pentru mine sunt interesante. Sunt ok, e ceea ce îmi doream.

A mai rămas pentru mâine să discutăm niște lucruri. În mare, da, ne-am înțeles. Mie mi s-a părut Gigi Becali mai deschis, mult mai deschis decât data trecută. Vom vedea mâine.

Au fost și lucruri la care nu ne-am înțeles, da, dar mi-a dat foarte multă încredere că voi lăsa să fac lucrurile cum trebuie. Așa cum am spus când am plecat, îmi doresc să îmi pun lucrurile în practică”, a declarat Nicolae Dică, potrivit orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali: „Dică e un om cuminte!„

Toni Petrea nu a mai aşteptat returul cu georgienii, de pe Arena Naţională, şi a acceptat rezilierea contractului. Nicolae Dică este pe punctul de a se întoarce pe banca echipei din Berceni.

„Acum la ora asta, nu ştiu cum, mă consult cu oamenii, cum e bine. Să vină antrenor? Până la urmă ar fi bine să vină un antrenor până joi, eu ştiu că ne calificăm şi să vină cu o victorie. Să vină pe cai.

E o variantă, că şi aşa Dică e un om cuminte. Pot să lucrez toată viaţa. Chiar şi cu Toni Petrea. E un om cuminte, cu Dică pot lucra oricând, dar să vedem acum„, a declarat Gigi Becali la Pro Arena.

Reclamă

Mihai Stoica: „Nicolae Dică e ultimul antrenor cu care am avut performanţe în Europa!”

Mihai Stoica îl aşteapta pe Nicolae Dică înapoi la FCSB. Dică era liber de contract din noiembrie, când a plecat de la naţională alături de Mirel Rădoi.

„Sper să fie Dică, echipa asta poate elimina Saburtalo. Ne trebuie puţină încredere. Avem aceeaşi echipă de anul trecut şi a făcut cel mai bun parcurs din play-off, nimeni n-a făcut punctele noastre.

În toate cele trei meciuri am fost conduşi, nu doar că nu am reuşit să marcăm. Cineva trebuie să le redea încrederea, aşa cum jucau acum trei luni. Cine o să fie antrenor trebuie să accepte să lucreze cu Neubert.

Sper să vină. E ultimul antrenor cu care am avut performanţe în Europa ieşite din comun. Cu Dică nu doar am eliminat Viktoria Plzen, cu Dică am făcut 0-0 cu Sporting la Lisabona, aveam şanse de calificre în Champions League în grupe. Tot cu Dică am bătut Lazio la Bucureşti. Sper să iasă sub scut de la discuţiile cu Gigi Becali”, a declarat Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:18

VIDEOMama portarului Vozinha din Capul Verde a obţinut viza pentru SUA şi va putea asista la meciul cu Uruguay

9:39

Oficial. Jucător crescut de AC Milan, transferat în Liga 1!

9:33

45.349 de beri băute într-un singur bar, în ziua meciului Anglia – Croaţia

9:25

Aşa ceva nu s-a mai întâmplat la Mondiale de la România – Argentina 3-2, meciul de suflet al “Generaţiei de Aur”

9:13

Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul

8:55

Clubul care luptă cu Juventus pentru transferul lui Radu Drăguşin de la Tottenham

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 3 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Lovitură după lovitură! Real Madrid a bătut palma cu campionul mondial şi forţează transferul
Citește și