Universitatea Craiova – Gaz Metan 1-0. „Are doi dinţi lipsă!” Alex Mateiu, luat cu ambulanţa de pe teren. A păţit la fel ca Bancu. „Toţi joacă dur cu noi”

Publicat: 21.08.2021, 20:58.

FC Voluntari - Universitatea Craiova

Hepta

Alex Mateiu a păţit-o la fel ca Bancu. Şi acesta a fost lovit dur în figură la meciul cu UTA din etapa trecută.

Mateiu a păţit-o la fel ca Bancu. „Toţi joacă dur cu noi”

„Nu ne este teamă, dar nu mi se pare normal, având în vedere ce s-a întâmplat la Arad. Am văzut că are doi dinţi rupţi!”, s-a plâns Valentin Screciu, la Digi Sport, la finalul meciului din Bănie.

Şi autorul singurului gol, Ştefan Baiaram, a acuzat lovitura cu cotul pentru care Izata a fost eliminat în minutul 88.

„Toate echipele când joacă cu noi joacă cu o anumită duritate, cu un anumit orgoliu”, a spus Baiaram.

Puştiul de 18 ani a lăudat munca depusă de noul antrenor, Laurenţiu Reghecampf, şi a spus că îl aşteaptă pe Mitriţă, care a asistat la meci, înapoi la Universitatea.

„Ne creem foarte multe ocazii, am lucrat foarte mult şi ofensiv, şi defensiv. Consieră că ne lipsesc doar golurile. (…) Ar fi o soluţie foarte bună (n.r. Mitriţă), ar da enorm dacă ar veni la noi”, a mai spus Ştefan Baiaram.

Universitatea Craiova, victorie cu mari emoţii

Universitatea Craiova a învins-o cu 1-0 pe Gaz Metan Mediaş în etapa a 6-a a campionatului. Ştefan Baiaram a marcat singurul gol în minutul 55.

Oaspeţii au avut o bară, un gol anulat şi un penalty ratat prin Chamed în minutul 79. Izata a fost eliminat în minutul 88, după ce l-a umplut de sânge pe Mateiu.

Laurenţiu Reghecampf a obţinut a doua victorie în cinci meciuri de când a revenit pe banca Universităţii Craiova. Echipa sa a urcat pentru moment pe locul 5, cu 9 puncte. Gaz Metan a rămas penultima, cu 4 puncte.

13:17 EXCLUSIVDecizia luată de conducerea Rapidului după umilinţele din play-off 12:39 Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc! Echipa cu care vrea să facă performanţă: „Aş merge şi eu ca acţionar” 12:31 CSA Steaua, sancţionată de Comisia de Disciplină! Echipa din Ghencea va juca fără spectatori! Ce amendă trebuie să plătească 12:10 Statuia lui Dani Alves din oraşul natal a fost retrasă 11:55 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 11:31 Coventry – Ipswich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Oaspeţii, meci cu miză uriaşă pentru promovarea în Premier League 11:16 Farul aşteaptă ofertele de milioane de euro ale lui Gigi Becali: „Nu ne permitem să refuzăm” 10:47 Tragedie uriaşă pentru Francis Ngannou! Fostul campion din MMA a anunţat decesul fiului său 10:08 Andrea Compagno a fost şocat atunci când a văzut clasamentul din Liga 1: „Nu pot să îmi explic” 9:50 Primul jucător dat afară de Dan Petrescu de la CFR Cluj! Neluţu Varga a făcut anunţul: „Nu îl vrea” Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante