Universitatea Craiova – Olympiacos 0-2. Ultimul test înaintea Supercupei. Ce vedete au marcat pentru campioana Greciei

Publicat: 3.07.2021, 21:41.

Dan Nistor, Universitatea Craiova

Universitatea Craiova, Sepsi şi FCSB, eliminate în al doilea tur preliminar în Conference League

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Universitatea Craiova a primit ambele goluri de la campioana Greciei înainte de pauză. În minutul 8, a marcat din penalty Mathieu Valbuena, fotbalistul cu peste 50 de meciuri în naţionala Franţei. În minutul 45, Yann M’Vila (’45), un jucător care a trecut şi pe la Inter Milano, a stabilit scorul final.

Universitatea Craiova – Olympiacos 0-2, cel mai tare amical al verii pentru olteni

Olympiacos a aliniat o echipă cu multe rezerve, în timp ce Marinos Ouzounidis a încercat să alinieze cel mai bun „11”. Imediat după pauză, Dan Nistor a irosit un penalty.

Craiova a înregistrat 3 înfrângeri şi 1 victorie în amicalele din Austria. Oltenii vor debuta în noul sezon, sâmbăta viitoare, în Supercupa României, contra lui CFR Cluj.

Jucătorii folosiţi de Universitatea Craiova contra lui Olympiacos

Pigliacelli – Vlădoiu (78 Ofosu), Bălașa, M. Constantin (72 V. Găman), Vătăjelu – Nistor (87 Fedele), Mateiu (78 Screciu), Cicâldău (87 Bic) – Câmpanu (46 Conte), Koljici (67 Markovici), A. Ivan

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

21:46 „N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului 21:14 „A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 20:57 Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu 20:56 FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă! 20:35 Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB! 20:32 Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi 20:07 „Gesturi pentru prostălăi!” Robert Niță, derapaj șocant la adresa lui Bogdan Lobonț! A dat de pământ cu antrenorul de la Rapid 20:00 Victor Piţurcă a vorbit despre semifinala echipei lui Gigi Becali cu Middlesbrough: „Am contribuit şi eu, nu s-a spus” 19:43 Mircea Lucescu poate reveni la Dinamo Kiev! Anunțul care îi dă peste cap planurile lui Dan Șucu 19:07 Tudorel Stoica, dezvăluiri despre Valentin Ceauşescu! Ce le-a spus despre blaturi jucătorilor care au cucerit Cupa Campionilor! Vezi toate știrile