Jocurile Olimpice 2020 | Marius Marin, prima reacţie după eşecul cu Coreea de Sud: „O seară neagră!” Căpitanul României şi-a îmbărbătat colegii: „Se întâmplă şi la jucători mai mari!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 25 iulie 2021, 16:49

Marius Marin, căpitanul României U23, a oferit prima reacţie după umilinţa cu Coreea de Sud U23, 0-4. Mijlocaşul a marcat în propria poartă.

Marius Marin

Marius Marin, prima reacţie după România U23 – Coreea de Sud U23 0-4

Căpitanul României ţine capul sus chiar şi după meciul de coşmar cu Coreea de Sud. Marius Marin îşi pune speranţele în ultimul meci din Grupa B. Tricolorii sunt obligaţi să învingă Noua Zeelandă dacă vor să meargă mai departe.

„Am vrut victoria, dar a fost o seară neagră, cel puţin eu. A venit acel roşu, dar sperăm să trecem cât mai repede peste acest meci. Mai avem unul, decisiv, şi de mâine ne vom gândi acolo. Ne dorim mai mult să mergem mai departe. Se întâmplă şi la jucători mai mari. Trebuie să trecem mai departe”, a spus Marius Marin la TVR.

Jocurile Olimpice 2020 | România U23 – Coreea de Sud U23 0-4! Umilinţă pentru tricolori. Sunt pe ultimul loc în grupă

România U23 a fost învinsă la Kashima, cu scorul de 0-4, de Coreea de Sud U23, în etapa a doua a Grupei B a turneului olimpic. Tricolorii au jucat o repriză în inferioritate numerică, din minutul 44,

În minutul 27, Marius Marin a trimis mingea în propria poartă, la o centrare a adversarilor. Pe finalul primei reprize, Ion Gheorghe a fost eliminat, el primind al doilea cartonaş galben. El îl primise pe primul în minutul 25.

În repriza secundă, Lee Donggyeong a şutat la poartă de la peste 20 de metri, Valentin Gheorghe a plonjat în faţa balonului şi l-a deviat la colţul scurt. Ricardo Grigore l-a faultat pe Seol în careu, iar Lee Kangin a transformat penaltiul dictat de arbitru, în minutul 84. În minutul 90, Lee Kangin a înscris cu un sut de la 15 metri, din poziţie centrală.

Ultima etapă a grupei va avea loc miercuri, după următorul program:

14:21 VIDEOIrina Begu a scăpat de descalificare la Roland Garros 2022. Moment tensionat în meciul cu Ekaterina Alexandrova 13:49 Zlatan Ibrahimovic s-a operat! Prin ce a trecut pentru a o face pe AC Milan campioană. Declaraţii emoţionante: „N-am suferit niciodată atât!” 13:32 Simona Halep l-a cucerit pe Tim Henman, la Roland Garros 2022! „A arătat cât e de luptătoare” 13:16 Istvan Kovacs, remarcat după finala Conference League, Roma – Feyenoord 1-0: „Vreţi să vedeţi un atlet?” 13:11 Vasile Dîncu a dezvăluit ce trebuie să facă FCSB pentru a fi primită pe Stadionul Steaua. Nu îi iartă pe Gigi Becali şi Mihai Stoica 12:42 Lotul României U19 pentru Campionatul European din Slovacia. Rareş Ilie, starul naţionalei. Opt jucători de la Farul lui Hagi. Hai, România! În fiecare zi 12:20 EXCLUSIV AS.ro LIVEIlie Poenaru anunţă că David Miculescu vrea transferul la FCSB. „Nu mă pot opune” 12:01 FotoFiica lui Vladimir Putin a apelat la „Terapia Vampir”. Ce intervenţii chirurgicale a suferit Katerina Tikhonova 11:21 Lista „neagră” a lui Dan Petrescu. Cei 11 jucători care au plecat sau sunt pe punctul de a se despărţi de campioana CFR Cluj 11:02 EXCLUSIV AS.ro LIVEIlie Poenaru a dezvăluit care este stadiul negocierilor cu Claudiu Keşeru. Atacantul de 35 de ani poate semna cu UTA!

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

George Pușcaș, într-un meci de Serie B pentru Pisa
Fotbal • 7 mai, 9:40
George Pușcaș, un nou gol pentru Pisa! Românul și-a calificat echipa în play-off-ul de promovare în Serie A. Hai, România! În fiecare zi
Rivalitatea dintre Gerard Pique și Sergio Ramos, dusă la un alt nivel
Fotbal extern • 20 apr., 17:07
Rivalitatea dintre Gerard Pique și Sergio Ramos, dusă la un alt nivel! Cum a încercat vedeta Barcelonei să îşi „îngroape” conaţionalul
George Pușcaș, Pisa
Fotbal • 18 apr., 19:30
George Pușcaș e pe val în Italia! Atacantul român a reuşit o dublă de senzaţie pentru Pisa