Scene ireale în Argentina – Maroc, la Jocurile Olimpice 2024! Jocul s-a reluat după 2 ore şi VAR a anulat golul sud-americanilor

De Alex Masgras
Publicat: 24.07.2024, 20:10

Scene ireale în Argentina - Maroc, la Jocurile Olimpice 2024! Jocul s-a reluat după 2 ore şi VAR a anulat golul sud-americanilor

Argentina - Maroc s-a reluat cu tribunele goale, după 2 ore / Profimedia

Au fost scene ireale în Argentina – Maroc, la Jocurile Olimpice 2024! Formaţia din Africa s-a impus cu 2-1, la capătul unui meci cu adevărat halucinant.

Argentina a restabilit egalitatea în minutul 90+16, după golul marcat de Cristian Medina. Furioşi din cauza numărului uriaş de minute de prelungire, fanii marocani au provocat haos. Au intrat pe teren, au aruncat cu sticle şi petarde.

Argentina, remiză dramatică la Jocurile Olimpice 2024! Echipa lui Mascherano a egalat Maroc în minutul 90+16

Update 20:10: Maroc a câştigat meciul cu 2-1, după ce golul egalizator al argentinienilor a fost anulat de VAR după 2 ore.

S-a creat o confuzie uriaşă şi a trimis echipele la vestiare, în timp ce faza era analizată la VAR, acolo unde se afla Ovidiu Haţegan. După 2 ore de la incidente, cele două echipe au revenit pe teren, cu un stadion gol. Reuşita lui Medina a fost anulată din cauza unui offside, iar Maroc a câştigat în cele din urmă duelul cu Argentina, din prima etapă de la Jocurile Olimpice.

Ştire iniţială

Formaţia africană a deschis scorul în prelungirile primei reprize prin Rahimi, din pasa starului de la PSG, Achraf Hakimi. În minutul 51, Rahimi şi-a trecut în cont dubla, după ce a transformat un penalty.

Argentina a revenit în joc graţie golului marcat de Giuliano Simeone, celălalt fiu al lui Diego Simeone, în vârstă de 21 de ani. Cristian Medina, jucător la Boca Juniors a marcat golul egalizator în minutul 90+16, după ce mingea a lovit de două ori bara în aceeaşi fază.

În celălalt meci care a început la ora 16:00, Spania s-a impus cu 2-1 în faţa naţionalei olimpice din Uzbekistan. Spaniolii au deschis scorul în minutul 29 prin Pubill, dar Uzbekistan a restabilit egalitatea prin Shomurodov, care a trannsformat o lovitură de la 11 metri.

Sergio Gomez, jucătorul celor de la Real Sociedad, a avut şansa de a o readuce în avantaj pe Spania în minutul 59, dar a ratat o lovitură de la 11 metri. El şi-a luat revanşa trei minute mai târziu şi a stabilit scorul final.

Turneul olimpic de fotbal a început în forţă. Alte şase partide sunt programate miercuri:

ora 16:00

ora 18:00

ora 20:00

ora 22:00

Argentina a câştigat Copa America 2024

Argentina a câştigat Copa America 2024! Lautaro Martinez a marcat în prelungirile finalei cu Columbia singurul gol al partidei, în minutul 112, după o fază spectaculoasă a campioanei mondiale.

Pentru Argentina, acesta este al treilea trofeu major consecutiv adjudecat, după Copa America 2021 şi Cupa Mondială 2022. De asemenea, echipa lui Lionel Messi a intrat în istorie, fiind echipa cu cele mai multe trofee Copa America (16), capitol la care a depăşit Uruguay (15).

Pentru Lionel Messi, acesta este al patrulea trofeu important câştigat, după Copa America 2021, Cupa Mondială 2022 şi Finalissima. Chiar dacă a fost înlocuit din cauza unei accidentări, Messi a revenit la finalul meciului pentru a sărbători alături de colegi.

Meciul a fost unul emoţionant pentru Angel Di Maria. Jucătorul de 36 de ani a părăsit terenul cu lacrimi în ochi, în minutul 115, aceasta fiind ultima partidă în tricoul Pumelor pentru superstarul Benficăi.

Argentina a devenit prima echipă care câştigă două trofee Copa America consecutive, cu o Cupă Mondială adjudecată între ele. Pe de altă parte, Pumele au încheiat seria de 28 de victorii ale Columbiei.

• Maribor – Universitatea Craiova, joi, 25 iulie, de la 21:15, exclusiv în AntenaPLAY
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va fi la Maribor - Universitatea Craiova?

22:02

Dan Şucu l-a transferat pe jucătorul cerut de Neil Lennon! Prima reacţie a fotbalistului: „Abia aştept să lucrez cu el”

21:50

Anunţul lui Mihai Stoica despre accidentarea lui Adrian Şut: „Sperăm să poată juca la retur!”

21:44

Bernadette Szocs şi ceilalţi tricolori de la tenis de masă şi-au aflat primii adversari de la Jocurile Olimpice 2024

21:26

Lionel Messi a reacţionat după scandalul fără precedent de la Argentina – Maroc, la Jocurile Olimpice 2024

21:15

Dan Petrescu îl vrea pe Gică Hagi la naţionala României: „Sper să accepte! E omul potrivit!”

21:02

David Popovici a recunoscut că a fost surprins că Pan Zhanle i-a doborât recordul mondial la 100 de metri: „Asta mă motivează!”

1 FotoImagini rare cu fiicele lui Ilie Năstase din căsnicia cu Amalia! Cuvinte uriaşe la adresa tatălui lor: „De aia îi iubim”s 2 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 3 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 4 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 5 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Cea mai norocoasă zi a săptămânii pentru fiecare zodie până pe data de 28 iulie 2024

3 zodii ale căror visuri se pot împlini pe 25 iulie 2024. Nativii care vor avea parte de surprize de la Univers