George Puşcaş şi Andrei Burcă au semnat ratarea serii în Nations League! Cât ghinion pentru tricolori în Bosnia – România

George Puşcaş şi Andrei Burcă au semnat ratarea serii în Bosnia - România

George Puşcaş şi Andrei Burcă au ratat incredibil / Antena 1

• PAOK Salonic - AEK Atena e duminică, de la 19:30, în AntenaPLAY
  • Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A: România - Italia, duminică, de la ora 20:30, în AntenaPLAY
  • În minutul 37, naţionala noastră putea marca primul gol în această ediţie din Liga Naţiunilor. Învinşi în Muntenegru cu 0-2, jucătorii lui Edi Iordănescu au avut un ghinion uriaş la Zenica.

George Puşcaş şi Andrei Burcă, ratarea serii în Nations League

Mario Camora a reuşit o pasă prin care a surprins toată defensiva gazdelor. Mingea a ajuns la Burcă, cel care a încercat să reia din prima. Fundaşul de la CFR Cluj doar a „şters” mingea, care a ajuns la George Puşcaş. Lovitura acestuia de cap, din marginea careului mic, l-a luat la ţintă pe portarul Bosniei.

Balonul a ajuns după la Andrei Burcă, dar şutul acestuia a trecut razant pe lângă poarta din stânga lui Sehic. Jucătorul venit de la campioana României s-a aşezat în genunchi şi şi-a pus mâinile în cap.

George Puşcaş a mai avut o ratare incredibilă, cu poarta goală. În minutul 19 s-a aflat în poziţie excelentă, însă nu a reuşit să deschidă scorul. Puşcaş a semnat una dintre cele mai mari ratări ale carierei. Vârful de 26 de ani, care a surprins în Serie B, nu a izbutit să înscrie dintr-o poziţie ideală!

George Puşcaş a ratat incredibil cu poarta goală în Bosnia – România

În minutul 19, George Puşcaş a primit o pasă de la adversar, dar nu a reuşit să profite de „cadoul” uluitor. Atacantul l-a driblat pe portarul Sehic, a rămas singur cu poarta goală, însă nu a reuşit să înscrie. Fundaşul Anel Ahmedhodzic, de la Malmo FF, a scos balonul de pe linia porţii!

Puşcaş a marcat ultima dată pentru naţionala României în 2020, într-un amical câştigat cu Belarus. Înscria atunci, cu un minut înainte de pauză şi ducea scorul la 4-0. În cele din urmă, tricolorii s-au impus cu 5-3.

Hai, România! În fiecare zi. Ce meciuri transmite Antena 1 din luna iunie

Antena 1 a cumpărat drepturile pentru meciurile echipei naţionale de fotbal a României pentru următorii 6 ani. Primele partide sunt programate în luna iunie, când echipa antrenată de Edi Iordănescu dispută partidele din Nations League, într-o grupă cu Bosnia, Finlanda şi Muntenegru.

Două meciuri în luna iunie şi unul în luna septembrie din grupa 3 a Ligii B UEFA Nations League sunt programate pe Antena 1, duelurile de foc cu Bosnia în deplasare şi întâlnirea tur-retur cu Finlanda.

Programul partidelor transmise de Antena 1

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

7 iunie 2022, 21:45: Bosnia și Herțegovina – ROMÂNIA
    11 iunie 2022, 21:45: ROMÂNIA – Finlanda
    23 septembrie 2022, 21:45: Finlanda – ROMÂNIA

26
    23:20
    UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
    26
    23:12
    „Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
    26
    23:01
    Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
    26
    23:00
    „Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
    26
    22:40
    Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
    26
    22:32
    „Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
    26
    22:11
    „V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
    26
    22:05
    Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!
    26
    21:45
    Dinamo – FC Voluntari 1-1. „Câinii” rămân pe loc de retrogradare! Cum arată acum clasamentul în play-out