Aceasta a fost a treia intervenție chirurgicală la același genunchi care i-a provocat probleme din octombrie 2018. El s-a mai operat în iunie 2019 și în ianuarie 2020.
Juan Martin Del Potro, campion la US Open
Jucătorul clasat astăzi pe locul 132 ATP nu a mai jucat după ce a câştigat meciul din turul I al turneului de la Queen's, din iunie 2019, când a suferit o fractură a rotulei.
Cea mai bună performanță a sud-americanului de 31 de ani este câștigarea US Open 2009. El a ajuns și pe locul 3 ATP. Apoi, el a fost chinuit de dese accidentări, care l-au făcut să rateze sezoanele 2014 și 2015
- Juan Martin Del Potro e campion la US Open 2009
- Cea mai bună clasare ATP a fost locul 3
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Schimbare majoră în calendarul ATP! Cale liberă pentru un nou turneu: „Negocierile merg foarte bine”
- „Cea mai proastă zi, prezint scuze tuturor” Novak Djokovic, dărâmat după înfrângerea de la Monte Carlo
- Novak Djokovic, înfrângere dureroasă! A pierdut în minim de seturi şi e out din turul secund la Monte Carlo
- Novak Djokovic, motivat de finala de la Miami, înaintea sezonului de zgură. Sârbul, fără Andy Murray la Monte-Carlo
- Sebastian Baez – Flavio Cobolli e finala Ţiriac Open 2025! Victorii categorice în semifinalele de la Bucureşti