Văduva lui Kobe Bryant are conturile pline. Motivul pentru care Vanessa primeşte 200 de milioane de dolari

Antena Sport Publicat: 24 mai 2020, 8:01

Comentarii
Văduva lui Kobe Bryant are conturile pline. Motivul pentru care Vanessa primeşte 200 de milioane de dolari

Vanessa Bryant va primi 200 de milioane de dolari de la un producător de băuturi sportive

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Este vorba de contravaloarea acţiunilor deţinute de Kobe. În 2013, fostul baschetbalist a considerat oportună o investiţie de 5 milioane de dolari. S-a dovedit a fi o mutare genială, iar profitul a fost pe măsură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vanessa Bryant va încasa 200 de milioane de dolari

Kobe Bryant şi fiica lui, Gianna, au murit la începutul anului într-un accident de elicopter. Văduva celui care a scris istorie pentru Los Angeles Lakers nu îşi mai doreşte să se implice în afaceri. Prin urmare, îşi doreşte să primească banii pentru acţiunile pe care le avea la diferite companii.

"Am pierdut un prieten apropiat. Kobe era ca un frate pentru mine, iar BodyArmor şi-a pierdut tatăl fondator", a declarat patronul firmei de băuturi sportive, Mike Repole.

Kobe Bryant a câştigat o avere de pe urma baschetului. Din salariu şi contracte de sponsorizare a primit aproximativ 680 de milioane de dolari. În urmă cu 7 ani a fondat şi o companie de investiţii, Bryant Stibel, care are o cifră de afaceri de 2 miliarde de dolari. 

Vanessa este implicată într-un scandal în Statele Unite. A decis să dea în judecată biroul şerifului din Los Angeles, la trei luni după moartea soţului ei.

Reclamă
Reclamă

În realitate, nu mai puţin de opt persoane din cadrul biroului şerifului erau la locul accidentului şi fotografiau cu telefoanele mobile copii morţi, părinţi şi antrenori.

După cum a recunoscut ulterior biroul, nu exista un motiv legat de anchetă pentru ca acele persoane să facă fotografiile la locul accidentului. Mai degrabă acei oameni au făcut fotografiile în scop personal”, se arată în plângerea depusă de Vanessa Bryant.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:37

A murit Ciprian Dumbravă, fost fotbalist în Liga 1. A decedat la vârsta de 45 de ani

15:30

Calificările pentru sprint în MP al Marii Britanii. (18:30, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Hamilton, cel mai rapid în antrenament

15:18

Amin Ziblim a semnat cu CFR Cluj. Este al șaselea transfer al verii

15:11

Columbia – Ghana LIVE VIDEO (04:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Elveţia îşi aşteaptă adversara din optimi

15:02

Ioan Varga, decizie în privința transferului lui Anderson Ceara

14:23

Sorana Cîrstea s-a amuzat după ce a aflat adversara din turul 3 de la Wimbledon: “Rar mi s-a întâmplat aşa ceva”

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 3 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și