Închide meniul

VIDEO | Un american a reuşit coşul imposibil! A aruncat de la peste 20 de metri! "Nu pot să cred!"

Mihai Ispas Publicat: 10 ianuarie 2021, 10:15

Comentarii
VIDEO | Un american a reuşit coşul imposibil! A aruncat de la peste 20 de metri! "Nu pot să cred!"

Jerome Randle, coş de la 20 de metri în Spania

Americanul Jerome Randle este vedeta zilei în Spania. "Este candidat la coşul anului", au scris jurnaliştii de la Marca.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jerome Randle, coş imposibil în campionatul Spaniei

Randle a aruncat mingea aproape din propriul semicerc, de la o distanţă de peste 20 de metri. Cu coşul său, Coosur Betis a reuşit să egaleze, 62-62, la finalul celui de-al treilea sfert al meciului cu San Pablo Burgos. "Nu pot să cred, nu pot să cred!", a exclamat în mod repetat comentatorul partidei.

"Minunea" lui Randle nu a contat pentru scorul final. Oaspeţii s-au impus cu 85 la 76. 

Cine este Jerome Randle

În vârstă de 33 de ani, Jerome Randle este un fost jucător din campionatul american al colegiilor. Pe lângă SUA şi Australia, acesta a mai jucat în nouă ţări din Europa. 

Reclamă
Reclamă

Randle are şi paşaport ucrainean, ţară pentru care a jucat la Euro.

  • Helmut Duckadam este invitatul lui Cătălin Oprişan la emisiunea AS.ro LIVE, luni dimineaţă, de la 10:30. Emisiunea poate fi urmărită pe www.as.ro/live
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:04
Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede”
19:02
România U20, umilință în fața Cehiei, la al doilea meci din Liga Elitelor
19:01
Iosif Rotariu ştie ce tricolor îşi va pierde postul de titular după România – Austria 1-0: “Nu cred că va intra”
18:25
Zeljko Kopic a reacționat, după ce Cîrjan și Opruț au fost lăsați în afara lotului la meciul cu Austria
18:15
VIDEORomânia – Slovacia 3-0. Calificare în optimi la CE Echipe Seniori pentru băieţi. Naţionala feminină joacă la 20:00
18:04
Continuă emoţiile pentru Barcelona înainte de El Clasico! Anunţul catalanilor
1 “Hoția secolului”. Naționala lui Kluivert a făcut scandal după ce a fost eliminată din cursa pentru Mondial 2 VIDEORomânia – Austria 1-0. Virgil Ghiţă, gol în minutul 90+5 din centrarea lui Hagi! Victorie dramatică a tricolorilor 3 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 4 Lovitura pe piaţa transferurilor încercată de Gigi Becali! Primul fotbalist care poate semna în iarnă cu FCSB 5 EXCLUSIVIanis Hagi, căpitan în România – Austria. Decizia luată de Mircea Lucescu înaintea meciului “de foc” din preliminarii 6 Istvan Kovacs, criticat dur în Albania după meciul plin de scandal cu Serbia: “De ce naiba?”
Citește și