Indian Wells 2021 | Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 5-7, 4-6. Meci pe muchie de cuţit pierdut de româncă

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 11.10.2021, 4:14

Simona Halep, la Transylvania Open

Profimediaimages

Simona Halep nu a reuşit să se califice în optimile turneului de la Indian Wells. Românca a pierdut în faţa Aliaksandrei Sasnovich, cu 5-7, 4-6 după un meci epuizant şi a pierdut şansa de a merge mai departe. Simona Halep a venit din urmă şi în primul şi în al doilea set, dar nu a reuşit până la urmă să se impună. În al doilea set, Simo a simţit dureri la piciorul stâng, accidentare care a ţinut-o departe de teren multe luni în 2021.

UPDATE Final de meci. Aliaksandra Sasnovich câştigă setul secund şi meciul cu 7-5, 6-4

UPDATE Aliaksandra Sasnovich face break la 0 şi preia conducerea cu 5-4 în setul secund

UPDATE Aliaksandra Sasnovich îşi face serviciul şi se menţine echilibrul în setul secund. Este 4-4

UPDATE Simona Halep îşi câştigă serviciul şi preia din nou conducerea. Este 4-3 pentru româncă

UPDATE Aliaksandra Sasnovich salvează o minge de break şi egalează. Este 3-3

UPDATE Simona Halep preia pentru prima dată conducerea în setul secund. A revenit de la 0-2. Acum este 3-2

UPDATE Simona Halep face break-ul si revine în setul secund. Este 2-2

UPDATE Simona Halep îşi face serviciul şi reduce din diferenţă. Aliaksandra Sasnovich are 2-1 cu break

UPDATE Foarte nervoasă, Simona Halep ratează o minge de break, iar Aliaksandra Sasnovich face 2-0

UPDATE Aliaksandra Sasnovich începe bine şi setul al doilea. Are 1-0 după ce i-a luat break-ul Simonei

UPDATE Aliaksandra Sasnovich îşi câştigă serviciul după ce a fost condusă cu 0-30 şi îşi adjudecă primul set cu 7-5

UPDATE Simona Halep îşi pierde din nou serviciul. Este 6-5 pentru Aliaksandra Sasnovich

UPDATE Simona Halep reuşeşte break-ul şi revine pe tabelă. Este 5-5

UPDATE Simona Halep reduce din diferenţă. 5-4 pentru Aliaksandra Sasnovich care urmează să servească pentru a închide primul set

UPDATE Aliaksandra Sasnovich face 5-3 după un game câştigat la 0 şi mai are nevoie de un game pentru a câştiga primul set

UPDATE Aliaksandra Sasnovich reuşeşte break-ul după ce a revenit de la 0-40. Este 4-3 pentru Sasnovich

UPDATE Simona Halep şi Aliaksandra Sasnovich merg cap la cap în primul set. Este 3-3

UPDATE Început de meci echilibrat între Simona Halep şi Aliaksandra Sasnovich. Este 2-2

UPDATE Simona Halep îşi câştigă serviciul şi face 2-1

UPDATE Aliaksandra Sasnovich şi-a câştigat serviciul şi este 1-1

UPDATE Simona Halep îşi face serviciul şi are 1-0 în primul set

UPDATE A început meciul cu Simona Halep la serviciu

Zi plină la Indian Wells pentru românce. După Simona Cârstea şi Irina Begu, intră în scenă şi Simona Halep. A 17-a jucătoare din clasamentul WTA o înfruntă pe Aliaksandra Sasnovich, 100 WTA, în turul trei de la Indian Wells.

Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich, duel pentru turul 4

Partida Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich se va disputa nu înainte de ora 01:00. Simona se va concentra de acum numai pe aceste partide de simplu, după ce în proba de dublu, alături de Gabriela Ruse, a fost eliminată.

Simona Halep a ajuns în turul trei după ce a învins-o pe Marta Kostyuk, cu 7-6(2), 6-1, după un meci superb făcut în fața jucătoarei din Ucraina.

Sasnovich a eliminat-o pe Emma Răducanu

De cealaltă parte, Sasnovich a învins-o în turul doi pe Emma Răducanu, campioana de la US Open, cu scorul de 6-2, 6-4. Simona Halep și Aliaksandra Sasnovich s-au mai duelat o singură dată, în 2019, în primul tur de la Wimbledon, atunci când jucătoarea din România se impunea cu 6-4, 7-5.

La finalul acelui turneu, Simona Halep devenea campioană la Wimbledon după ce o învingea în finală pe Serena Williams, cu 6-2, 6-2.

19:44 VIDEOPalermo – Reggiana 1-2 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Ionuț Nedelcearu, pas greșit în lupta pentru promovare 19:40 Dan Nistor a răbufnit după FCU Craiova – U Cluj 3-2. L-a atacat pe Juan Bauza: „Parcă l-a împușcat cineva!” 19:36 Cine i-a luat locul lui Florinel Coman, în primul 11 al FCSB-ului! Roş-albaştrii se pregătesc de sărbătoare 19:26 FCU Craiova – U Cluj 3-2! Oltenii „respiră” și o lasă pe Dinamo pe ultimul loc! Cum arată clasamentul 19:13 Adrian Mititelu Jr, surprins la FCU Craiova – U Cluj! Prima apariţie publică, după ce a stat în comă zece ore 19:09 Ange Postecoglou, răspuns direct pentru fanii care îl cer pe Radu Drăgușin titular la Tottenham! 18:52 „6 inși câștigă mai bine!” Ce salariu avea Gabi Tamaș la Concordia Chiajna, înainte de retragere. A spus suma fără nicio reținere 18:49 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB, „dublă” de senzaţie! A ţinut-o pe FCU Craiova „în viaţă”, cu două goluri superbe 18:14 „Vor ieşi flăcări!” Mohamed Salah, reacţie furibundă după scandalul cu Jurgen Klopp! Mesajul scurt transmis 18:07 Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, AUR pentru România la Campionatele Europene de canotaj Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială