simona halep live text

Simona Halep – Beatriz Haddad Maia 6-3, 2-6, 6-3. “Simo”, campioană la Toronto după o finală-maraton! Primul trofeu câștigat de româncă alături de Patrick Mouratoglou
Tenis • 14 august, 22:53

Simona Halep – Donna Vekic 6-0, 6-2. Simo se califică în turul al doilea de la Toronto, după ce a spulberat-o pe croată
Tenis • 8 august, 18:08

Simona Halep – Amanda Anisimova 6-2, 6-4. Calificare uriaşă în semifinale la Wimbledon 2022. Evoluţie de gală pentru Simo
Tenis • 6 iulie, 16:20

Simona Halep – Kirsten Flipkens 7-5, 6-4 | ”Simo”, calificare spectaculoasă în turul 3 la Wimbledon! A revenit uluitor în ambele seturi
Tenis • 30 iunie, 20:28

Simona Halep – Karolina Muchova 6-3, 6-2. „Simo” s-a calificat în turul 2 la Wimbledon 2022 după o victorie entuziasmantă!
Tenis • 28 iunie, 18:30

Simona Halep – Katie Boulter 6-4, 6-1! „Simo” s-a calificat în semifinalele turneului de la Birmingham. Victorie de senzaţie
Tenis • 17 iunie, 19:30

Simona Halep – Nastasja Schunk 6-4, 1-6, 6-1. Campioana noastră s-a calificat în turul 2 la Roland Garros! Victorie cu emoţii
Roland Garros • 24 mai, 21:49
NEWS ALERT

Simona Halep – Cori Gauff 6-4, 6-4. „Simo” este în sferturile de finală de la Madrid Open 2022. Victorie de senzaţie a româncei!
Tenis • 2 mai, 18:30

Simona Halep – Ons Jabeur 6-4, 6-3. Românca s-a calificat în semifinale la Dubai! Simo, prima victorie în fața unei jucătoare de TOP 10 după 17 luni
Tenis • 17 februarie, 19:05

Simona Halep – Gabriela Ruse 6-3, 6-2. Simona, calificată în sferturi la Dubai, după ce s-a impus în duelul 100% românesc
Tenis • 16 februarie, 20:55

Simona Halep – Alison Riske 6-2, 6-4. VICTORIE! „Simo” s-a calificat în turul secund al turneului de la Dubai. Joc senzațional al româncei!
Tenis • 14 februarie, 18:05

Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 7-5, 6-3 | Spectacol total la Linz! ”Simo” s-a calificat în sferturile de finală după un meci nebun
Tenis • 9 noiembrie, 18:45

Simona Halep – Anett Kontaveit 2-6, 3-6. Românca ratează şansa de a câştiga al 23-lea trofeu al carierei. Kontaveit s-a calificat la Turneul Campioanelor
Tenis • 31 octombrie, 17:30

Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund
Tenis • 22 octombrie, 17:40

Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup! Când va avea loc meciul din sferturi și cu cine se va bate pentru un loc în semifinale
WTA • 21 octombrie, 20:30

Simona Halep – Elina Svitolina 3-6, 3-6. „Simo”, OUT de la US Open. Marea noastră campioană a luptat admirabil, dar a cedat pe final. Momentele care au decis partida
US Open • 5 septembrie, 20:25

Simona Halep – Angelique Kerber 6-1, 3-3. Simona Halep s-a accidentat şi a abandonat în lacrimi! Românca a fost purtată pe braţe
WTA • 12 mai, 17:12

Simona Halep – Ekaterina Alexandrova 6-1, 6-4. Simona s-a calificat în semifinalele turneului de la Stuttgart, după un meci perfect
WTA • 23 aprilie, 18:53

Australian Open 2021 | Simona Halep – Serena Williams 3-6, 3-6. Simona Halep a ratat calificarea în semifinale. Serena, prea puternică pentru româncă
Australian Open • 16 februarie, 9:00

Reacția fabuloasă a australienilor după victoria uriașă a Simonei Halep din meciul cu Iga Swiatek, de la Australian Open
Australian Open • 14 februarie, 9:26

Simona Halep – Iga Swiatek 3-6, 6-1, 6-4. Victorie uriaşă! Românca şi-a luat revanşa şi s-a calificat în sferturile de finală de la Australian Open 2021
Australian Open • 14 februarie, 8:40

Simona Halep – Karolina Pliskova 6-0, 2-1. "Simo" e noua regină a Romei! A câştigat pentru prima dată în carieră turneul. Jucătoarea din Cehia s-a retras
Tenis • 21 septembrie, 13:15