Sorana Cîrstea, meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore. Câţi bani va încasa

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.09.2021, 21:18

Sorana Cîrstea, învinsă la Portoroz

Profimediaimages

Sorana Cîrstea, meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore şi şase minute

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 40 WTA şi cap de serie 4, a ratat, vineri, calificarea în semifinalele turneului de la Portoroz, de categorie WTA 250.

Cîrstea a fost învinsă de sportiva italiană Jasmine Paolini, locul 87 WTA, scor 6-4, 4-6, 6-1, după două ore şi şase minute.

Prin calificarea în sferturile de finală, Sorana Cîrstea şi-a asigurat un premiu de 4.677 de euro şi 60 de puncte.

US Open 2021 | Sorana Cîrstea – Shelby Rogers 5-7, 2-6. Românca a avut chiar şi minge de set, dar a fost eliminată

Sorana Cîrstea – Shelby Rogers 5-7, 2-6. Românca de pe locul 39 WTA a fost eliminată de la US Open 2021. „Sori” a pierdut în două seturi în faţa americancei Shelby Rogers.

Cîrstea îşi va dori să uite cât mai curând meciul din turul secund al turneului de la Flushing Meadows. Chiar dacă a început perfect disputa cu cea de-a 43-a jucătoare a lumii, Sorana a fost nevoită să se recunoască învinsă.

Cîrstea a avut un start extraordinar şi a condus-o pe Rogers cu 3-0 şi 4-1. Adversara a reuşit să restabilească egalitatea, dar „Sori” a avut minge de set la 5-4. Din păcate, nu a putut să o concretizeze şi i-a permis adversarei să se impună cu 7-5. O oră şi 36 de minute a durat confruntarea.

Sorana Cîrstea nu pleacă cu mâinile goale din turneul de Grand Slam. Iubita fiului lui Ion Ţiriac şi-a asigurat un cec de 150.000 de dolari şi 70 de puncte WTA.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

12:12 „Mulțumesc!” Fatih Terim, prima reacţie după ce Răzvan Lucescu i-a grăbit demiterea de la Panathinaikos 11:51 Aris – PAOK, meciul de titlu al lui Răzvan Lucescu în Grecia, live în AntenaPLAY 11:45 VIDEOAntrenamentele din Formula 3 de la Imola au fost în AntenaPLAY. Programul complet 11:44 VideoEnergia unei performanţe uriaşe! Filmul calificării României la EURO 2024 a stârnit emoţii: „Va inspira mulţi oameni” 11:34 Southampton – West Brom LIVE VIDEO (22:00). Leeds îşi aşteaptă adversara din finala play-off-ului de pe Wembley 11:27 Finlanda – Austria 2-3. Surpriză uriaşă la Campionatul Mondial de hochei. Campioana olimpică a condus cu 2-0 după 9 minute 11:19 FCSB cere să joace în Ghencea, dar CSA Steaua nu îi poate răspunde! Motivul incredibil care dă peste cap planurile lui Becali 10:43 Propunere-surpriză de preşedinte la Rapid: „Poate să fie compatibil cu Dan Şucu” 10:38 FotoRomânca de 26 de ani care face plajă pe terasa apartamentului şi i-a înnebunit pe vecini. Soţul ei câştigă 450.000 de euro pe an 10:22 Prin ce a ajuns să treacă Daniel Opriţa la CSA Steaua. Situaţie limită la echipă: „E și incertitudinea cu dreptul de promovare” Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta