US Open 2021 | Simona Halep a scăpat de o adversară de top de pe partea de tablou. Naomi Osaka a fost eliminată dramatic în turul al treilea, după ce a servit pentru meci

De Antena Sport
Publicat: 4.09.2021, 8:53

Naomi Osaka, eliminată de la US Open 2021

La 23 de ani, Osaka a condus cu 6-5 în setul doi şi a servit pentru meci, însă apoi a comis multe greşeli şi chiar a aruncat o minge în tribune. Deşi a ieşit câteva momente din teren, ea nu a reuşit să-şi revină şi i-a dat ocazia canadiencei să se impună după două ore şi patru minute.

Naomi Osaka a fost eliminată de la US Open 2021

Naomi Osaka era pe aceeași parte a tabloului cu Simona Halep și se puteau duela în sferturile de finală .În optimi, Fernandez, locul 73 mondial, va juca împotriva germanei Angelique Kerber, a 17-a jucătoare a lumii.

Simona Halep a recunoscut după victoria uriașă cu Rybakina: „M-am enervat, a fost presiune”

Simona Halep a avut parte de un adevărat thriller în turul trei de la US Open. Românca a avut nevoie de 2 ore şi 22 de minute pentru a o învinge pe Elena Rybakina. La final, românca a dezvăluit prin ce a trecut în timpul partidei.

Simona Halep a trecut prin clipe grele în duelul cu Elena Rybakina, scor 7-6, 4-6, 6-3. Chiar românca a făcut dezvăluiri complete la finalul partidei. Şi-a pierdut controlul în timpul meciului, iar presiunea a fost imensă.

A fost un meci foarte frumos şi din punctul meu de vedere. A fost o mare luptă pentru că am avut mici scăpări de concentrare. Nu m-am concentrat prea bine atunci când a trebuit. În setul 2 am pierdut game-ul acela de la 4-4, când am servit. M-am enervat un pic mai mult astăzi, dar a fost şi presiunea meciului. Ştiam că va fi un meci greu cu ea. Mă bucur ca m-am liniştit ăn setul 3 şi am deschis terenul mai bine.

Mă bucur că am câştigat acest meci. E foarte greu să fii constant într-un asemenea meci. Balanţa nu este echilibrată. Nu am cedat niciun punct. Am ştiut că pot reveni la orice scor”, a spus românca, conform eurosport.ro.

Naomi Osaka, eliminată de la US Open

• Aris - PAOK, finala campionatului Greciei, 19 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e live în AntenaPLAY, în perioada 17-19 mai
  • Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
    23:33
    VIDEOLeeds – Norwich 4-0 a fost în AntenaPLAY! „Păunii”, în finala play-off-ului de promovare în Premier League de pe Wembley
    16
    23:29
    VIDEOKazahstan – Suedia 1-3 și Canada – Norvegia 4-1 au fost LIVE în AntenaPLAY. A fost o seară spectaculoasă la CM de hochei
    16
    23:19
    „Îţi vine să faci glume!” Darius Olaru, explicaţii pentru ironiile devastatoare adresate rapidiştilor: „Căpriorii, căpriorii!”
    16
    23:09
    Forbes a publicat TOP 10 al celor mai bine plătiți atleți din lume. Cristiano Ronaldo câștigă aproape de 2 ori mai mult ca Messi
    16
    22:51
    Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (duminică, 20:00). Românul, condamnat să câştige
    16
    22:37
    VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
    16
    22:33
    Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
    16
    22:11
    „Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
    16
    22:00
    Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
    16
    21:49
    Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta