Wimbledon 2021 | Novak Djokovic scrie din nou istorie! Sârbul e în sferturi pentru a 12-a oară în carieră. Şi Ashleigh Barty a impresionat la Londra. Ce a făcut Raluca Olaru

De Dragoș Vasile
Publicat: 5.07.2021, 19:25
Actualizat: 5.07.2021, 22:54

Novak Djokovic

Novak Djokovic a recunoscut că nu este vaccinat

El a trecut de chilianul Cristian Garin, scor 6-4, 6-2, 6-2. În sferturi, Djokovic va evolua contra ungurului Martin Fucsovics, care l-a învins pe rusul Andrei Rublev, scor 6-3, 4-6, 4-6, 6-0, 6-3.

Tot în sferturi a acces şi canadianul Denis Shapovalov, care s-a impus în trei seturi în faţa spaniolului Roberto Bautista Agut, scor 6-1, 6-3, 7-5.

Denis Shapovalov va evolua în sferturi cu rusul Karen Haceanov, care a trecut după un meci maraton de 3 ore şi 45 de minute de americanul Sebastian Korda, scor 3-6, 6-4, 6-3, 5-7, 10-8.

Ashleigh Barty s-a calificat în sferturi la Wimbledon pentru prima oară în carieră

Liderul WTA, Ashleigh Barty, s-a calificat, luni, în sferturi la Wimbledon, al treilea Grand Slam al anului.

Barty a trecut în optimi de sportiva cehă Barbora Krejcikova, locul 17 mondial şi câştigătoare la Roland Garros, scor 7-5, 6-3, după o oră şi 35 de minute.

În sferturi, Barty va evolua cu învingătoarea meciului dintre britanica Emma Răducanu şi australianca Ajla Tomljanovic.

Perechea Raluca Olaru/Nadiia Kichenok, eliminată în turul trei la dublu

Perechea Raluca Olaru/Nadiia Kichenok (România/Ucraina), cap de serie numărul 13, a fost eliminată, luni, în turul trei al probei de dublu feminin la turneul de la Wimbledon.

Românca şi colega sa au fost învins în turul trei de perechea Storm Sanders/Caroline Dolehide (Australia/SUA), scor 7-6 (7/4), 6-2.

Meciul a durat o oră şi 22 de minute.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

22:36

Alexandru Băluţă, reacţie fermă după ce FCSB a câştigat Supercupa: „Nu a fost uşor, trebuie să fim mai buni!”

22:10

Marius Ştefănescu are „lipici” la Supercupă! Prima reacţie după debutul cu gol la FCSB: „M-am adaptat foarte bine!”

22:01

„O formalitate!” Anunţ de ultimă oră despre viitorul lui Florinel Coman! Mihai Stoica a spus totul

21:40

FCSB – Corvinul 3-0. Roş-albaştrii au câştigat Supercupa României! Marius Ştefănescu a marcat din pasa lui Daniel Popa

21:37

Marius Ştefănescu, gol superb în primul meci la FCSB, din pasa lui Daniel Popa! Debut de vis pentru transferurile lui Gigi Becali

21:22

Gigi Becali nu s-a putut abţine! Trei schimbări la pauză în FCSB – Corvinul! Jucătorii care l-au nemulţumit

1 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbăs 2 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 3 FotoPovestea emoţionantă de viaţă a lui Andrei Raţiu: „A fost cumplit, dar toate sacrificiile se întorc!” Dezvăluirile lui „Sonic”s 4 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaşs 5 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 6 FotoEa e românca ce este căsătorită cu un star din naţionala Olandei. Doina este de o frumuseţe uimitoares