VIDEO | Un american a reuşit coşul imposibil! A aruncat de la peste 20 de metri! "Nu pot să cred!"

Mihai Ispas Publicat: 10 ianuarie 2021, 10:15

captură Youtube

Jerome Randle, coş de la 20 de metri în Spania

Americanul Jerome Randle este vedeta zilei în Spania. "Este candidat la coşul anului", au scris jurnaliştii de la Marca.

Jerome Randle, coş imposibil în campionatul Spaniei

Randle a aruncat mingea aproape din propriul semicerc, de la o distanţă de peste 20 de metri. Cu coşul său, Coosur Betis a reuşit să egaleze, 62-62, la finalul celui de-al treilea sfert al meciului cu San Pablo Burgos. "Nu pot să cred, nu pot să cred!", a exclamat în mod repetat comentatorul partidei.

"Minunea" lui Randle nu a contat pentru scorul final. Oaspeţii s-au impus cu 85 la 76.

Cine este Jerome Randle

În vârstă de 33 de ani, Jerome Randle este un fost jucător din campionatul american al colegiilor. Pe lângă SUA şi Australia, acesta a mai jucat în nouă ţări din Europa.

Randle are şi paşaport ucrainean, ţară pentru care a jucat la Euro.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”