AS.ro LIVE | Loredana Marin a fost invitata lui Dan Pavel. Pugilista a cucerit medalia de argint la Europenele U22

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 noiembrie 2023, 11:00

AS.ro LIVE | Loredana Marin a fost invitata lui Dan Pavel

Loredana Marin a cucerit medalia de argint la Europenele U22 / Colaj Instagram

AS.ro LIVE | Loredana Marin a fost invitata lui Dan Pavel, de la 10:30. Pugilista în vârstă de 20 de ani tocmai a obţinut o performanţă remarcabilă la Campionatele Europene de box Under-22. A ajuns până în finală şi s-a întors în ţară cu medalia de argint.

Loredana Marin are rezultate senzaţionale şi vine să îşi spună povestea la emisiunea AS.ro LIVE. Legitimată la Steaua, tânăra sportivă nu are rival în competiţiile naţionale. A băgat frica în adversare, acestea preferând să nu se prezinte la meciurile cu ea. Pentru al doilea an la rând, Loredana a devenit vicecampioană europeană la U22.

Loredana Marin a cucerit medalia de argint la Europenele U22

Pugilista română Loredana Andreea Marin a obţinut medalia de argint la Campionatele Europene de box Under-22 de la Budva (Muntenegru), după ce a fost învinsă la puncte, cu 3-2, de Elida Kocearian, din Armenia, în finala cat. 60 kg.

Stela Roxana Hamza (cat. 52 kg) şi Livia Botică (cat. +81 kg) au rămas cu medaliile de bronz, după ce au pierdut semifinalele, anunţă agerpres.ro.

România a participat cu o delegaţie de 12 pugilişti (5 fete şi 7 băieţi) la Campionatele Europene Under-22, având ca obiectiv cucerirea unei medalii şi una-două clasări pe locul cinci la fete, respectiv una-două medalii şi un loc cinci la băieţi.

Lotul feminin, condus de antrenorii Constantin Gălbenuşe şi Luminiţa Turcin, a fost alcătuit din Stela Roxana Hamza (cat. 52 kg), Cristina-Daniela Brîncoveanu (cat. 54 kg), Loredana Marin (cat. 60 kg), Alina Creţu (cat. 66 kg) şi Livia Botică (cat. +81 kg).

Lotul masculin, al cărui staff tehnic este compus din Napoleon Gheorghe – antrenor principal, George Perţea – antrenor secund, Constantin Mihai – antrenor secund, Anghel Ion – masor, i-a inclus pe Adalbert Pater (cat. 51 kg), Saly Palapuic (cat. 57 kg), Iulian Andrei Bârsănescu (cat. 60 kg), Ionuţ Chiriac (cat. 63,5 kg), Andrei Musteţ (cat. 67 kg), Doruleţ Tiu (cat. 71 kg) şi Alexandru Buleu (cat. 75 kg).

La ediţia de anul trecut a Europenelor Under-22, de la Porec (Croaţia), România a cucerit două medalii de argint, prin Loredana Marin (cat. 60 kg) şi Alexandra Petcu (cat. 81 kg).

20:25 Rapid – Universitatea Craiova, 20:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru olteni în lupta pentru locul 2. Echipele de start 20:11 Cluburile din Premier League se pregătesc pentru o schimbare radicală! Manchester United şi Manchester City au votat împotrivă 19:59 Reacţia lui Mihai Stoica după ce FC Botoşani a învins dramatic Petrolul şi a urcat pe loc de salvare directă de la retrogradare! 19:35 Petrolul – Botoşani 1-2. Moldovenii au urcat pe un loc de salvare directă de la retrogradare! Cum arată clasamentul în play-out 19:21 Decizia lui Edi Iordănescu după ce Andrei Burcă s-a accidentat şi e în pericol să rateze EURO 2024! 19:00 Arne Slot, înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool, cale liberă spre Anfield! Anunţul făcut de Fabrizio Romano 18:43 Gigi Becali are concurenţă pentru semnătura jucătorului pe care îl doreşte la FCSB: „I-a făcut o ofertă concretă” 18:32 Statistica îi dă fiori lui Carlos Sainz! La ce scenariu se poate aştepta spaniolul, după plecarea de la Ferrari 18:10 (P) Festivalul reducerilor Xiaomi Fan Fest: smartphone-urile și gadget-urile momentului, cadouri inspirate la prețuri atractive 18:08 Ronnie O’Sullivan, en-fanfare în sferturile de finală ale Campionatului Mondial! „Racheta” continuă cursa pentru recordul absolut Vezi toate știrile