AS.ro LIVE | Loredana Marin a fost invitata lui Dan Pavel. Pugilista a cucerit medalia de argint la Europenele U22

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 29.11.2023, 11:00

AS.ro LIVE | Loredana Marin a fost invitata lui Dan Pavel

Loredana Marin a cucerit medalia de argint la Europenele U22 / Colaj Instagram

AS.ro LIVE | Loredana Marin a fost invitata lui Dan Pavel, de la 10:30. Pugilista în vârstă de 20 de ani tocmai a obţinut o performanţă remarcabilă la Campionatele Europene de box Under-22. A ajuns până în finală şi s-a întors în ţară cu medalia de argint.

Loredana Marin are rezultate senzaţionale şi vine să îşi spună povestea la emisiunea AS.ro LIVE. Legitimată la Steaua, tânăra sportivă nu are rival în competiţiile naţionale. A băgat frica în adversare, acestea preferând să nu se prezinte la meciurile cu ea. Pentru al doilea an la rând, Loredana a devenit vicecampioană europeană la U22.

Loredana Marin a cucerit medalia de argint la Europenele U22

Pugilista română Loredana Andreea Marin a obţinut medalia de argint la Campionatele Europene de box Under-22 de la Budva (Muntenegru), după ce a fost învinsă la puncte, cu 3-2, de Elida Kocearian, din Armenia, în finala cat. 60 kg.

Stela Roxana Hamza (cat. 52 kg) şi Livia Botică (cat. +81 kg) au rămas cu medaliile de bronz, după ce au pierdut semifinalele, anunţă agerpres.ro.

România a participat cu o delegaţie de 12 pugilişti (5 fete şi 7 băieţi) la Campionatele Europene Under-22, având ca obiectiv cucerirea unei medalii şi una-două clasări pe locul cinci la fete, respectiv una-două medalii şi un loc cinci la băieţi.

Lotul feminin, condus de antrenorii Constantin Gălbenuşe şi Luminiţa Turcin, a fost alcătuit din Stela Roxana Hamza (cat. 52 kg), Cristina-Daniela Brîncoveanu (cat. 54 kg), Loredana Marin (cat. 60 kg), Alina Creţu (cat. 66 kg) şi Livia Botică (cat. +81 kg).

Lotul masculin, al cărui staff tehnic este compus din Napoleon Gheorghe – antrenor principal, George Perţea – antrenor secund, Constantin Mihai – antrenor secund, Anghel Ion – masor, i-a inclus pe Adalbert Pater (cat. 51 kg), Saly Palapuic (cat. 57 kg), Iulian Andrei Bârsănescu (cat. 60 kg), Ionuţ Chiriac (cat. 63,5 kg), Andrei Musteţ (cat. 67 kg), Doruleţ Tiu (cat. 71 kg) şi Alexandru Buleu (cat. 75 kg).

La ediţia de anul trecut a Europenelor Under-22, de la Porec (Croaţia), România a cucerit două medalii de argint, prin Loredana Marin (cat. 60 kg) şi Alexandra Petcu (cat. 81 kg).

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

22:00 PAOK – Panathinaikos 4-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e pe primul loc în Grecia, cu o etapă înainte de final! 21:55 Dorinel Munteanu, criză de nervi, după golul marcat de Corvinul în finala Cupei României! Gestul făcut imediat 21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:08 Video„Sunt talente extraordinare!” Ion Marin, încântat de noua generaţia a României U18 20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu