Campionatul Național de Fotbal Electronic – primul turneu de FIFA din România, după 10 ani! Premiile ajung la 15.000 de euro

De Cosmin Cioboată
Publicat: 30.03.2022, 15:54

Campionatul Național de Fotbal Electronic

Campionatul Național de Fotbal Electronic - primul turneu de FIFA din România, după 10 ani

Getty Images

Urmează primul turneu de FIFA organizat în România, după o pauză de 10 ani. Pasionații de gaming se pot înscrie pentru a participa în rundele preliminarii. Primul turneu de calificare va avea loc pe 9 aprilie, iar turneul final se va desfășura pe 25 iunie.

Reclamă

Iubitorii de gaming vor organiza primul turneu de FIFA din România, după o așteptare de 10 ani.

Reclamă

Campionatul Național de Fotbal Electronic – primul turneu de FIFA din România, după 10 ani

„Zece ani au trecut de la ultimul turneu de FIFA organizat în România. După un deceniu de aşteptare, toți gamerii, dar şi pasionații de FIFA sunt invitați să se înscrie la cel mai mare turneu organizat vreodată în țara noastră.

Acum chiar s-a trecut la alt nivel. Premiile totale ajung la 15.000 de euro. Se vor juca online 4 turnee de calificare pentru ultima fază a Campionatului Național de Fotbal Electronic. Primul va fi pe 9 aprilie. Turneul final se va juca face2face, pe 25 iunie.

Vor participa şi jucătorii care au fost cu Academica Clinceni în finala Champions League, cei de la Zeal22, campioana României, dar şi componenții lotului național al României. Li se vor alătura, cu siguranță, şi fotbalişti care evolueaza în Liga 1 sau Liga 2 din România.”, au anunţat organizatorii Campionatul Național de Fotbal Electronic.

Toate informaţiile despre turneul de FIFA pot fi găsite pe pagina oficială de Facebook, AICI.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
12:07

Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență

12:02

Clubul Estoril onorează 40 de ani de la prima victorie a lui Ayrton Senna în Formula 1

11:40

Lionel Messi vrea să joace la World Cup 2026. A fost dat de gol de Luis Suarez

11:20

„Nu spun ca să atrag atenția”. Ilie Dumitrescu, mesaj ferm înainte de FCSB – CFR Cluj

11:03

Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China

10:52

„Poate Real Madrid să întoarcă scorul cu Arsenal?” Specialiștii englezi au dat verdictul: „De asta au nevoie”

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas