Cursa din Formula 3™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY. Luke Browning a câştigat prima cursă a sezonului

De Alex Masgras
Publicat: 2.03.2024, 10:25
Actualizat: 2.03.2024, 12:01

Cursa din Formula 3 a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY! Luke Browning a câştigat-o

Luke Browning/ AntenaPLAY

Cursa din Formula 3™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost, în AntenaPLAY. Luke Browning a câştigat cursa, după ce a plecat de pe locul secund al grilei. A fost urmat pe podium de Christian Mansell şi Tim Tramnitz. Pentru Browning, a fost primul succes din Formula 3, din carieră.

Formula 1™, Formula 2 şi Formula 3 se vor vedea în următorii trei ani în AntenaPLAY. 24 de curse de Formula 1 vor fi în 2024 în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Cursa din Formula 3™ a Marelui Premiu al Bahrainului, ACUM, în AntenaPLAY

Final! Luke Browning a câştigat prima cursă a sezonului de Formula 3! Pilotul de la Hitech a fost urmat pe podium de Christian Mansell şi Tim Tramnitz! Dino Beganovic, cel care a plecat din pole-position, a încheiat cursa pe locul 13, cu cel mai bun timp.

Update: Duel spectaculos pentru locul secund, între Christian Mansell şi Sami Meguetounif, în turul al cincilea! Pilotul de la ART Grand Prix a ieşit învingător, după o depăşire superbă.

Update: Start dezastruos pentru Dino Beganovic! Pilotul suedez a fost depăşit la start de toţi ceilalţi piloţi, după ce a suferit o problemă la monopostul său. Pe primul loc, după primul tur, se află Luke Browning.

Update 11:00: A început cursa din Formula 3 a Marelui Premiu al Bahrainului! Dino Beganovic, de la Prema, a plecat din pole position! A fost urmat pe grila de start de Luke Browning, de la Hitech, şi de colegul de echipă, Gabriele Mini.

Dino Beganovic va pleca primul în cursa de sâmbătă de Formula 3 a Marelui Premiu al Bahrainului. Pilotul celor de la Prema Racing va fi urmat de Luke Browning, de la Hitech Pulse-Eight. În linia a doua se vor afla piloţii Gabriele Mini (Prema Racing) şi Sami Meguetounif (Trident), în linia a doua.

În cursa de sprint de vineri din Formula 3 s-a impus Arvid Lindblad. El a fost urmat pe podium de Laurens Van Hoepen şi Leonardo Forna.

Lista completă a piloţilor din sezonul 2024 de Formula 3

Ediţia din 2024 de Formula 3 va aduce la start 30 de piloţi, care vor concura pentru 10 echipe, în direct în AntenaPLAY.

Lista curselor din Formula 3 din 2024

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

16:58 FotoPensia infimă pe care o primește Florin Piersic de la statul român. Averea adunată și singurul lux pe care și l-a permis actorul 16:26 Decizie controversată luată de Mircea Rednic înainte de Dinamo – UTA! Primele explicaţii după ajutorul nesperat primit de „câini” 16:21 Simona Halep şi-a aflat prima adversară de la Trophee Clarins! Cu cine va juca fostul număr 1 WTA la Paris 16:15 LIVE VIDEOWest Brom – Southampton, LIVE VIDEO, în AntenaPLAY! Norwich, egal cu Leeds la barajul de promovare în Premier League 15:50 Gicu Grozav, aproape de un transfer uluitor la Universitatea Craiova! Șoc uriaș pentru Petrolul. Anunțul momentului 15:48 VIDEOCarlo Ancelotti a făcut show la parada lui Real Madrid! L-a invitat la dans pe Camavinga în fața a zeci de mii de fani 15:26 „Numere de top!” Ce notă i-au oferit italienii lui Dennis Man după sezonul de vis de la Parma! 14:48 Florin Manea a dat cărțile pe față, după ce englezii au anunțat plecarea lui Radu Drăgușin de la Tottenham: „Interes există!” 14:40 FC Porto – Boavista (22:30) LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Benfica joacă de la 20:00. Programul zilei din Liga Portugal 14:24 Gestul uriaș făcut de Gigi Becali, pentru un fost jucător al lui Dinamo: „Atât timp cât voi trăi, va avea respectul meu!” Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire