”Niciodată nu este prea târziu să îți urmezi visul!” Larisa Iordache, mesaj pentru fani după ce a scris istorie pentru România

De Gal Dorin
Publicat: 20.12.2020, 15:40

Larisa Iordache cu medaliile câștigate la Campionatul European din 2020

Captură Facebook Larisa Iordache

Larisa Iordache a devenit cea mai titrată sportivă româncă din istoria Campionatelor Europene

Larisa Iordache a câştigat două medalii de aur, la sol şi la bârnă, şi una de argint, la sărituri, duminică, în finalele pe aparate de la Campionatele Europene de gimnastică artistică de la Mersin (Turcia). Ea avea şi un argint din proba pe echipe.

Larisa a devenit astfel cea mai titrată sportivă româncă din istoria Campionatelor Europene. Cu cele patru medalii din Turcia a ajuns la un total de 16! Cătălina Ponor deţinea recordul cu 13 medalii europene.

Larisa Iordache, mesaj pe Facebook pentru fani

Sportiva a postat un mesaj pe Facebook prin care le-a mulțumit tuturor susținătorilor și i-a încurajat pe toți, inclusiv pe colegele mai mici din lotul de gimnastică, să își urmeze visul.

”O poveste lungă spusă în câteva cuvinte. Pentru că niciodată nu este prea târziu să îți urmezi visul și să visezi la ceea ce îți dorești cu adevărat, doar trebuie să ai un impuls pentru ca puterea din interiorul tău să iasă la suprafață.

În momentele în care mulți mi-au spus că nu vor reuși și începusem să cred și eu asta după atâta timp de pauză…cu greu mai speram la o revenire, însă…

(…)Am trecut printr-un amalgam de sentimente, gânduri bune sau mai puțin bune, dureri și multe altele…dar cu toate astea familia mea a fost lângă mine pentru a-mi aduce zâmbetul pe buze. Vă iubesc”, a scris Larisa Iordache.

Larisa Iordache și-a încurajat colegele de la lot

”Și nu în ultimul rând vreau să le spun fetelor (n.r. din lotul de gimnastică al României) că sunt mândră de ele, chiar dacă medalia de la finala pe echipe nu a fost culoarea la care noi am sperat.

Important este să credeți în voi, să munciți mult și să mergeți mai departe cu multă încredere”, au fost cuvintele campioanei.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

23:10 Corvinul Hunedoara a câştigat Cupa României! Victorie istorică pentru echipa lui Florin Maxim, după lovituri de la 11 metri! 22:52 „Trebuie s-o spun!” Fatih Terim, mesaj categoric după ce a fost umilit de PAOK-ul lui Răzvan Lucescu 22:51 Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (duminică, 20:00). Românul, condamnat să câştige 22:45 Accidentare cumplită pentru fiul lui Narcis Răducan! Cât va lipsi de pe teren Iustin! Verdictul medicilor este devastator! 22:30 Răzvan Lucescu, prima reacţie după victoria uriaşă din derby-ul cu Panathinaikos! PAOK, la un pas de titlu în Grecia 22:00 PAOK – Panathinaikos 4-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e pe primul loc în Grecia, cu o etapă înainte de final! 21:55 Dorinel Munteanu, criză de nervi, după golul marcat de Corvinul în finala Cupei României! Gestul făcut imediat 21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:10 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea sunt invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu