Tabloul complet al sferturilor de finală ale Campionatului European de polo, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY

De Bogdan Stănescu
Publicat: 11.01.2024, 23:13

Tabloul complet al sferturilor de finală ale Campionatului European de polo

România, la Campionatul European de polo / Profimedia

România a învins fabulos Georgia, cu 18-11, LIVE în AntenaPLAY, în play-off-ul Campionatului European de polo. Iată tabloul complet al sferturilor de finală ale Campionatului European. Europeanul de polo e exclusiv în AntenaPLAY.

România va întâlni Spania în sferturile Campionatului European de polo vineri, de la ora 17:30, LIVE în AntenaPLAY. Dacă vor trece de iberici, „tricolorii” vor întâlni în semifinale câştigătoarea duelului Italia – Muntenegru.

Ungaria – Serbia şi Croaţia – Grecia sunt celelalte sferturi de finală de la Campionatul European de polo, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

Aşa arată sferturile de finală ale Campionatului European de polo, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAYAşa arată sferturile de finală ale Campionatului European de polo, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY
Aşa arată sferturile de finală ale Campionatului European de polo, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY

Joi, România a învins Georgia cu 18-11, partida fiind transmisă tot în AntenaPLAY. Chiar dacă se anunţa un duel foarte disputat, „tricolorii” nu le-au dat nicio şansă georgienilor.

România va încerca să se califice în semifinalele Campionatului European, după ce şi-a îndeplinit obiectivul, accederea în sferturi. Calificarea între primele 8 echipe ale continentului le asigură „tricolorilor” şi prezenţa la Campionatul Mondial.

România nu a avut nicio emoţie în a-şi asigura locul în sferturile de finală ale Europeanului, conducând Georgia pe întreaga durată a partidei. „Tricolorii” au început în forţă, iar în prima repriză scorul a fost 5-1 pentru România. În final, scorul avea să fie 18-11, „tricolorii” surprinzându-i pe georgieni cu jocul în viteză. Vlad Georgescu a fost unul dintre cei mai buni oameni ai noştri, marcând unele dintre cele mai frumoase goluri ale partidei.

Reacţia selecţionerului naţionalei, Bogdan Rath, după ce România s-a calificat în sferturile unui Campionat European după 10 ani!

Selecţionerul naţionalei, Bogdan Rath, a dat declaraţii LIVE în AntenaPLAY imediat după victoria fantastică a României, cu 18-11, contra Georgiei în play-off-ul Campionatului European de polo. România – Georgia 18-11 a fost transmis în direct în AntenaPLAY.

Bogdan Rath s-a arătat foarte mulţumit de jocul în viteză al „tricolorilor” şi, foarte frumos, i-a consolat pe adversarii georgieni.

(n.r: După 10 ani, felicitări! E un vis devenit realitate?) Nu mă aşteptam la o victorie la un asemenea scor, dar ştiam calitatea jucătorilor. M-a surprins plăcut jocul rapid, în viteză. Adversarii s-au bazat pe forţă.

Am mai spus-o, georgienii au foarte multă calitate. Ei au nevoie de constanţă”, a declarat selecţionerul naţionalei, Bogdan Rath, LIVE în AntenaPLAY imediat după victoria fantastică a României.

Lotul României pentru CE de polo masculin

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

23:12 „Urmează EURO?” Răspunsul dat imediat de Vlad Chiricheş, după ce FCSB a primit trofeul de campioană: „Am puteri supranaturale!” 23:12 Florinel Coman, anunţ despre viitorul său după ce a primit medalia de campion: „A ieşit patronul şi v-a spus!” 22:49 FotoImagini fabuloase pe Arena Naţională! Nebunia s-a declanşat după ce Olaru a ridicat trofeul. Ilie Năstase a venit pe scenă 22:36 Motivul incredibil pentru care Becali nu e lăsat de familie să vândă echipa: „Te mai uiţi la televizor, mai faci o schimbare!” 22:23 Gigi Becali, anunţ de ultim moment despre transferul lui Denis Alibec la FCSB! Salariul pe care i l-a propus 22:15 Gigi Becali s-a dezlănţuit după meciul cu CFR Cluj: „Gâlcă să spună adevărul! Făceam schimbările din puşcărie” 22:00 FCSB – CFR Cluj 0-1! Otele, gol superb sub privirile lui Gigi Becali! Campioana primeşte trofeul! Sărbătoare pe Arena Naţională 21:54 VIDEOValentin Mihăilă a sărbătorit cu steagul României promovarea Parmei în Serie A. Sezon spectaculos pentru Mihăila şi Dennis Man 21:28 Un nou record de asistenţă pe Arena Naţională! Stadionul, umplut până la refuz la FCSB – CFR Cluj 21:12 Sorana Cîrstea – Marketa Vondrousova 7-6, 6-3. Sorana e în optimile de la Roma Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire