400 de oameni care au sfidat pandemia! Ce s-a întâmplat la un meci din Franța. Imaginile momentului
De Antena Sport
Publicat: 25.05.2020, 9:04
Evenimentul a avut loc duminica aceasta, atunci când s-a desfășurat o partidă de fotbal amicală. Pe micuța arenă numită ”Paco Mateo” din Strasbourg, 400 de oamenii au intrat pe teren strigând și bucurându-se. Agenții de pază nu au avut reacție, astfel că persoanele au creat un adevărat haos.
Intră aici pentru a vedea filmulețul.
Poliția va sancționa demersul oamenilor
În imaginile apărute pe internet s-au observat un anumit număr de oameni în tribune, ceea ce nu este permis, competițiile sportive cu fani fiind interzise până la finalul lunii august.
Poliția din Strasbourg investighează cazul și va aplica ”sancțiunile necesare”, anunță stația locală de radio ”France Bleu”.
De la începutul pandemiei în luna martie, în Franța s-au înregistrat 28.367 de persoane de decese din cauza coronavirusului, iar în prezent sunt active 17.1000 de cazuri de persoane infectate cu Covid-19.
- În weekend a avut un loc meci în Franța
- Oamenii au intrat pe teren
- 400 de persoane au sfidat pandemia
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00