Atmosferă ca pe Ghencea la derby-ul Steaua – Dinamo din cușcă! S-a lăsat cu KO! Super-gala iFight Heroes 3 a fost transmisă pe Antena Play şi Antena 1

Publicat: 19.03.2022, 17:36

Mihai Iorga a reușit un KO la iFight Heroes

AS.ro

Mihai Iorga l-a invins pe Florin Strugariu. Iorga și antrenorul lui sunt din galeria Sud Steaua, gruparea Hunters. Ultrașii și colegii de sală au venit să-l susțină. Strugariu este de la Dinamo, secția de sambo.

Mihai Iorga și-a asigurat victoria în repriza a doua. A profitat de o lovitură decisivă încercată de adversarul său, i-a prins braţul drept şi a câştigat prin K.O.

Atmosferă ca pe Ghencea la derby-ul Steaua – Dinamo din cușcă

Procedeul folosit de Iorga e cunoscut drept „ghilotină”.

Poti urmări gala iFight Heroes integral pe AntenaPLAY

Mihai Iorga este luptător de MMA şi cadru militar. Acesta a dezvăluit că ar face la fel ca frații Klitschko, în caz de război. Iorga este pregătit să facă show la super-gala iFight HEROES.

„Toţi sportivii au ales să-și apere ţara. La fel sunt şi eu dispus şi îndemn toţi sportivii, cei care fac parte din cadrul armatei, să facă la fel.”, a spus Mihai Iorga, pentru Antena Sport.

Stelistul Iorga a promis dinainte că o să-l facă praf pe dinamovistul Strugariu în gala bombardierului Pascu.

„O să-l bat foarte rău, şi eu sunt stelist… la fel ca antrenorul meu!”, a spus Iorga, înainte de gala iFight Heroes 3.

„Bombardierul” Ion Pascu, victorie prin K.O. cu „Gladiatorul” Rene Wollinger

Toate cele 11 meciuri din super-gala transmisă pe Antena Play şi Antena 1 au fost de senzaţie! În main-event-ul serii, „Bombardierul” Ion Pascu a câştigat prin K.O. în repriza a doua cu „Gladiatorul” Rene Wollinger.

Pascu, care este unul dintre cei mai longevivi luptatori din România, cu o carieră de 15 ani la profesionişti, nu i-a dat nicio şansă austriacului. Încurajat frenetic din tribunele Sălii Polivalente, „Bobardierul” a început ca din tun meciul.

Antrenat de Florin Ceafalău, Pascu şi-a ţinut la respect adversarul încă din primele secunde. I-a aplicat două croşee foarte bune şi l-a dominat pe Wollinger. A dat şi de pământ cu campionul Austriei la MMA.

„Gladiatorul” a rezistat pe picioare în prima repriză, dar nu a putut duce meciul până la capăt. „Bombardierul” Pascu i-a prins braţul şi a finalizat prin kimura când mai erau 2 minute şi 15 secunde din repriza a doua. A fost o victorie prin finalizare la sol, după ce i-a forţat umărul adversarului şi i-a întors braţul stâng.

Arbitrul a oprit meciul, iar Pascu s-a bucurat în uralele fanilor. A fost un succes emblematic pentru „Bombardier”, care le-a mulţumit susţinătorilor săi.

A curs sânge la iFight Heroes 3 „Bătaie în Bucureşti”

Gala iFight Heroes 3 „Bătaie în Bucureşti” a început în forţă. A fost senzaţie, în direct la Antena Play, încă de la primul meci din Sala Polivalentă. Disputa Costin Buhnă (21 de ani) vs Iska Ismailov (26 de ani) a ridicat publicul în picioare.

Sportivul din Azerbaidjan nu i-a dat nicio şansă adversarului său, la categoria 61 de kilograme. A reuşit o victorie prin K.O. în repriza a doua. Iska Ismailov şi-a umplut adversarul de sânge.

Venit dintr-o ţară cu tradiţie în sporturile de contact, Ismailov a avut o serie devastatoare. L-a pus pe Buhnă la pământ, cu o lovitură de genunchi, şi a încercat imediat o „ghilotină”. Costin a făcut semn că nu mai poate continua, iar Scott Manhardt, desemnat arbitrul anului 2021 în IMMAF, a intervenit şi a oprit lupta.

Mai erau numai trei secunde din repriza a doua în momentul în care Iska Ismailov a pus capăt meciului şi a fost aplaudat la scenă deschisă.

12:12 Carlos Alcaraz visează să joace la dublu cu Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice: „Dacă totul decurge bine, vom juca!” 11:58 Adrian Şut îl aşteaptă pe Gigi Becali la petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Ne-am bucura să fie alături de noi!” 10:50 Dan Şucu anunţă „revoluţia” la Rapid! Mesaj categoric despre situaţia lui Bogdan Lobonţ: „Noi nu ne spălăm rufele în public!” 10:30 Noutățile lunii mai în AntenaPLAY 10:07 Zeljko Kopic a răbufnit, înaintea duelurilor decisive pentru Dinamo: „Ei nu ar trebui să mai facă parte din club!” 9:57 Moment emoţionant la Madrid! Rafael Nadal şi-a luat adio de la turneu şi l-a menţionat pe Ion Ţiriac în discursul de rămas-bun 9:33 Transferul lui Denis Drăguş a intrat în linie dreaptă! Standard şi-a dat acordul! Anunţul presei din Turcia 9:13 „Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu 9:12 FotoCe a putut spune Ioana despre căsnicia cu Ilie Năstase. A cedat şi a dat cărţile pe faţă. Dezvăluiri fără precedent 8:39 Thomas Tuchel, mesaj acid către „galactici”, după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „Au marcat două goluri din două ocazii” Vezi toate știrile